Aktuálně

Ostrava vyhlašuje válku černým skládkám u kontejnerů
29 10 2019

Ostrava vyhlašuje válku černým skládkám u kontejnerů

Podle nedávného průzkumu společnosti OZO Ostrava 11 % dotazovaných občanů města Ostravy přiznalo, že objemné odpady z domácnosti v poslední době odložili nelegálně na zem vedle kontejnerového stání. I když za posledních 10 let, kdy město spolu se svou svozovou společností OZO Ostrava uspořádalo několik osvětových kampaní na téma správného nakládání s objemnými odpady, se množství takto jednajících občanů snížilo na polovinu, stále to nestačí.

Plán zimní údržby pro rok 2019 až 2020
25 10 2019

Plán zimní údržby pro rok 2019 až 2020

Plán zimní údržby místních komunikací je základním dokumentem pro provádění prací spojených se zimní údržbou těchto komunikací. Zároveň je jedním z důkazních prostředků pro posouzení odpovědnosti vlastníka místních komunikací za případné škody vzniklé uživatelům komunikací z titulu závad v jejich sjízdnosti a schůdnosti.

Starosta zve obyvatele Mariánských Hor a Hulvák na společná setkání
21 10 2019

Starosta zve obyvatele Mariánských Hor a Hulvák na společná setkání

Celkem tři setkání s občany plánuje ještě do konce roku starosta městského obvodu Mariánských Hor a Hulvák Patrik Hujdus. Za lidmi nepojede sám, doprovodí jej další členové vedení radnice, kterých se tak lidé mohou zeptat na to, co je zajímá.

Křest nové knihy Od Čertovy Lhotky k Mariánským Horám
18 10 2019

Křest nové knihy Od Čertovy Lhotky k Mariánským Horám

Zveme vás ve čtvrtek 31. října v 17 hodin do Knihovny města Ostravy - pobočky J. Trnky v Mariánských Horách na křest nové knihy „Od Čertovy Lhotky k Mariánským Horám“ nakladatelství Librex, která rozšiřuje edici historie Ostravy a jejích částí. Obrazová publikace srovnává historické fotografie se současností. Průvodní text knihy napsal Bohuslav Žárský.

Mariánskohorští prvňáčci zahájili školní rok u moře
16 10 2019

Mariánskohorští prvňáčci zahájili školní rok u moře

Už popáté měli prvňáčci Základní školy Gen. Janka unikátní možnost zahájit školní rok zcela jiným způsobem než jejich vrstevníci ve většině republiky. Díky vedení mariánskohorské radnice, kterému se opět povedlo uvolnit na akci dostatek finančních prostředků, mohli v září místo do lavic usednout do autobusu, který je odvezl do Chorvatska na ozdravný a adaptační pobyt v jednom.

Probíhá čištění místních komunikací
15 10 2019

Probíhá čištění místních komunikací

V termínu od pondělí 14. října do středy 20. listopadu budou postupně vyčištěny místní komunikace na území celého obvodu Mariánské Hory a Hulváky. V rámci tohoto čistění se rovněž uskuteční tak zvané rajónové čištění vozovek, to znamená s rozmístěním značek se zákazem zastavení. Rajónové čištění bude provedeno ve třech termínech ve třech vyznačených oblastech. Žádáme obyvatele, aby respektovali oznámení a instalované dopravní značení a po vymezenou dobu přemístili svá vozidla z vozovek a parkovišť mimo čištěnou lokalitu.

Už známe největší zvířecí sympaťáky Mariánských Hor a Hulvák
9 10 2019

Už známe největší zvířecí sympaťáky Mariánských Hor a Hulvák

Oblíbená soutěž MISS PES a Mazlík, kterou pořádá radnice Mariánských Hor a Hulvák již sedmým rokem, vyvrcholila v pondělí 7. října slavnostním vyhlášením výsledků u kašny před kostelem Panny Marie Královny na Stojanově náměstí.

V Základní škole Gen. Janka přibylo v září 49 nových prvňáčků
9 10 2019

V Základní škole Gen. Janka přibylo v září 49 nových prvňáčků

Začal nový školní rok a do lavic usedlo v celé Ostravě přes 2500 prvňáčků, z toho 49 v našem městském obvodě v ZŠ Gen Janka a jejím detašovaném pracovišti v ulici Klicperově. Během jejich prvního slavnostního dne je přišel pozdravit také starosta Mariánských Hor a Hulvák, Patrik Hujdus, spolu s místostarostkou Janou Pagáčovou, která má resort na starosti, a přinesli dětem na uvítanou drobné dárečky.

OZNÁMENÍ
8 10 2019

OZNÁMENÍ

Oznamujeme, že z důvodu rekonstrukce kanceláře č. 1 (pokladna - budova A, přízemí) v budově radnice na ulici Přemyslovců 63, v termínu od 18. října 2019, bude možné platit veškeré úhrady pouze v hotovosti, platební terminál nebude přibližně jeden týden po dobu rekonstrukce v provozu. Děkujeme za pochopení.

Nová pítka pro ptáčky už mají konkrétní podobu
7 10 2019

Nová pítka pro ptáčky už mají konkrétní podobu

Pracovníci radnice rozmístili v průběhu srpna po Mariánských Horách a Hulvákách pítka pro ptáky a drobné živočichy. Nově jsou například v areálech mariánskohorských školek a u ZŠ Gen. Janka, v parčíku před farou či u Domu s pečovatelskou službou v ulici Novoveské.

Vychází řínový Zpravodaj Mariánských Hor a Hulvák
4 10 2019

Vychází řínový Zpravodaj Mariánských Hor a Hulvák

V říjnovém vydání se dočtete o plánovaných setkáních starosty s občany obvodu, o dalším dokončeném projektu vzešlém z participativního rozpočtu, najdete v něm reportáže ze zajímavých akcí, které již proběhly, pozvánky na akce nové, tipy na kulturní a sportovní události a řadu dalších informací. Přečíst si jej můžete také ZDE.

Informace DPO - výluka na linkách č. 3, 4, 8, 11 a 12
1 10 2019

Informace DPO - výluka na linkách č. 3, 4, 8, 11 a 12

V sobotu 5. října 2019 (v době od 07:00 h do 20:00 h), z důvodu prací na tramvajové trati na ul. 28. října v úseku mezi zastávkami Nová Ves vodárna a Mariánské náměstí, dojde ke změně organizace dopravy tramvajových linek č. 3, 4, 8, 11 a 12. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava (NAD).Více informací ZDE.

Vánoční trhy
30 9 2019

Vánoční trhy

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky připravuje od pátku 6. do neděle 21. prosince na Mariánském náměstí Vánoční trhy s doprovodným kulturním programem. K dispozici jsou dva typy prodejních stánků, s půdorysem zhruba 3krát 2 m a 6krát 2 m, s vnitřním osvětlením a elektrickým rozvodem s nízkým příkonem. Prodávaný sortiment musí odpovídat zaměření akce. Zájemci o pronájem prodejních stánků mohou své nabídky zasílat na e-mail: akce@marianskehory.cz.

Mariánskohorské kafíčko
30 9 2019

Mariánskohorské kafíčko

Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 10. 10. 2019 v 17 hodin do knihovny J. Trnky 10, Ostrava-Mariánské Hory na autorský pořad Vlaďky Dohnalové. Hostem tentokrát bude investigativní novinář, spisovatel a televizní reportér, pan Josef Klíma. Vstupné zdarma.

Povinné označování psů
28 9 2019

Povinné označování psů

Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem.

Lidé svými nápady opět mohou změnit obvod
27 9 2019

Lidé svými nápady opět mohou změnit obvod

Realizace projektů z třetího ročníku participativního rozpočtu pod názvem Radnice pro lidi, lidé pro obvod je v plném proudu a obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák už mohou začít podávat návrhy do toho čtvrtého. Pokud máte nápad, jak zlepšit veřejný prostor kdekoliv na území obvodu, zapojte se, vyzývá vedení radnice.

MISS PES a MAZLÍK 2019
26 9 2019

MISS PES a MAZLÍK 2019

Hlasovat pro největšího sympaťáka Mariánských Hor a Hulvák v soutěži MISS PES a MAZLÍK můžete nyní on-line, přímo na webu www.misspes.cz, a to až do 30. září. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční tradičně u kašny na Stojanově náměstí v pondělí 7. října od 17.15 hodin.

Podzimní kontejnerová akce
25 9 2019

Podzimní kontejnerová akce

Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky informuje občany, že i v září budou mít možnost odložit velkoobjemový odpad (nábytek, staré vybavení domácností apod.) do přistavených kontejnerů. Ty budou přistaveny celkem na 21 místech podle níže uvedeného rozvrhu.

Startuje další Malovaná olympiáda
23 9 2019

Startuje další Malovaná olympiáda

Po předchozích úspěšných „Malovaných olympiádách“, které mariánskohorská radnice pro děti z mateřských škol a prvních ročníků Základní školy Gen. Janka uspořádala, se vedení obvodu rozhodlo akci znovu zopakovat. Děti se tak mohou těšit na úterý 24. září, kdy se devět malovaných hřišť v našem obvodě promění opět v olympijský stadion.

Sdělení starosty Mariánských Hor a Hulvák
12 9 2019

Sdělení starosty Mariánských Hor a Hulvák

Vážení občané,

dnes od 9 hodin se mělo uskutečnit plánované zasedání zastupitelstva Mariánských Hor a Hulvák, na kterém jsme měli projednávat rozbory hospodaření našeho městského obvodu za uplynulého půl roku, nabytí pozemků v oblasti Fráni Šrámka, záměr obvodu prodat pozemky pod vybranými trafostanicemi a především byla do programu zařazena žádost o dotaci na podporu sociálních služeb.