Aktuality
Při vánočním úklidu využívejte sběrné dvory!
30 11 2020

Při vánočním úklidu využívejte sběrné dvory!

Chystáte se na vánoční úklid? Pak nezapomeňte na to, že větší předměty, které se nevejdou do kontejnerů, patří do sběrných dvorů společnosti OZO Ostrava. Ty jsou otevřeny neustále, i v období nouzového stavu. Nic vás tedy nenutí zakládat vedle kontejnerů černé skládky, za které hrozí pokuta až 50 tisíc korun!

Do Šimakovca? Do Hulvák!
29 11 2020

Do Šimakovca? Do Hulvák!

Před časem jsme si přiblížili etymologii názvu Hulváky. Zmínili jsme se také o tom, že osada se zpočátku začala nazývat Prokopovec podle Františka Prokopa, osadníka, který si zde postavil první dům. Daleko častěji však byla osada u hulváckého lesa lidmi nazývána Šimákovec. A nyní je načase přiblížit si etymologii tohoto poměrně hanlivého přirovnání. Pro vysvětlení začněme literární ukázkou z knihy Zapomenutá Ostrava Josefa Filgase, která vyšla poprvé roku 1948:

Vychází listopadový zpravodaj
27 11 2020

Vychází listopadový zpravodaj

Listopadové vydání Zpravodaje míří v těchto dnech do vašich schránek.  Na jeho stránkách vám představíme nové vedení radnice Mariánských Hor a Hulvák, informujeme o prodeji parkovacích karet na příští rok, vyhlásíme vítěze soutěže MISS PES a MAZLÍK, dozvíte se, proč se části obvodu říká Šimákovec a řadu dalších informací. V elektronické verzi si jej můžete již nyní přečíst ZDE.

VÍCE AKTUALIT >>