Aktuálně

Informace k volbám do zastupitelstev krajů, které se uskuteční ve dnech 2. a 3. října 2020
29 9 2020

Informace k volbám do zastupitelstev krajů, které se uskuteční ve dnech 2. a 3. října 2020

Uzavření ohlašovny trvalého pobytu a matriky

Ve středu 30. září 2020 bude od 16 hodin uzavřena ohlašovna trvalého pobytu (evidence obyvatel) a kancelář matričních záležitostí Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky z důvodu tisku stálých seznamů voličů pro volby do zastupitelstev krajů, které se uskuteční ve dnech 2. a 3. října 2020.

Výluka na linkách č. 3, 4, 8, 11, 18 a 19
22 9 2020

Výluka na linkách č. 3, 4, 8, 11, 18 a 19

Od soboty 26. září 2020 (07:00 h) do neděle 27. září 2020 (17:00 h), z důvodu výměny kolejí na ul. 28. října na Hulváckém kopci, dojde ke změně organizace tramvajových linek č. 3, 4, 8, 11, 18 a 19, která bude v době konání výluky rozdělena na denní a noční provoz. Náhradní autobusová doprava (NAD) bude zavedena v úseku Nová Ves,vodárna – Mariánské náměstí a zpět. Na linkách č. 4, 8 a NAD za linku č. 11 budou platit výlukové jízdní řády vyvěšené na zastávkových označnících. Navíc bude upravena trasa NAD za linku č. 11 jedoucí z/do Zábřehu. Více informací ZDE.

Dopravní podnik Ostrava zesiluje preventivní opatření proti šíření koronaviru
21 9 2020

Dopravní podnik Ostrava zesiluje preventivní opatření proti šíření koronaviru

Krizový štáb Dopravního podniku Ostrava (DPO), který se dnes poprvé od jarního nouzového stavu sešel, dnes rozhodl o znovuzavedení některých preventivních opatření v MHD. K povinným rouškám přibude zákaz používání předních dveří u autobusů a trolejbusů, doplněný o zapáskování prostoru u prvních dveří.

V Mariánských Horách a Hulvákách se během léta pustili do rekonstrukcí a oprav
18 9 2020

V Mariánských Horách a Hulvákách se během léta pustili do rekonstrukcí a oprav

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky využil období letních měsíců pro realizaci oprav a rekonstrukcí. Zatímco v ulici Fráni Šrámka probíhá zateplování bytových domů, které obvod financuje částečně z dotací, příspěvku statutárního města Ostravy a svého rozpočtu a ve stejné ulici se v jiných domech vyměňují centrální rozvody vody, na několika místech obvodu byly opraveny chodníky a cesty.

Kolik nás již stál koronavirus
17 9 2020

Kolik nás již stál koronavirus

Boj s nákazou covid-19 je nákladný nejen pro státní orgány, ale preventivní opatření proti koronaviru zatížily také rozpočty měst a obcí. Pocítil to rovněž městský obvod Mariánské Hory a Hulváky, a to zvýšenými náklady na straně jedné a poklesem příjmů na straně druhé.

Hledá se Miss pes a mazlík
16 9 2020

Hledá se Miss pes a mazlík

Už jen do 20. září máte možnost přihlásit své domácí mazlíčky do soutěží MISS PES a MAZLÍK 2020. Fotografickou soutěž pro pejskaře a majitele dalších zvířat vyhlásil městský obvod Mariánské Hory a Hulváky už podeváté, a pravidla letošního ročníku jsou stejná jako v předchozích letech. 

Rozhovor s Lianou Janáčkovou
15 9 2020

Rozhovor s Lianou Janáčkovou

S bývalou starostkou Mariánských Hor a Hulvák jsme si povídali o všem co bylo, je a bude a co pro ni znamená třicet let věnovaných našemu obvodu.

Ozdravné pobyty pro děti z mateřských škol probíhají
14 9 2020

Ozdravné pobyty pro děti z mateřských škol probíhají

Děti z mariánskohorských mateřských škol se v létě se svými rodiči zúčastnily ozdravného pobytu na Morávce. Jarní akce kvůli koronaviru musely být zrušeny, vedení obvodu ale přišlo s možností náhradních termínů a ten první se vydařil. Další budou následovat v listopadu a v prosinci.

Radnice pokračuje v zateplování bytových domů
12 9 2020

Radnice pokračuje v zateplování bytových domů

V Ostravě – Mariánských Horách jsou od léta v plném proudu práce na zateplování bytových domů. Momentálně se zatepluje poslední z domů na ulici Fráni Šrámka č. 4, 6, 8, 10, 12 a 14, ve kterém je zhruba 70 bytů a na který obvod získal dotaci nejen od ostravského magistrátu, ale také z IROP.

Vychází zářijový zpravodaj
11 9 2020

Vychází zářijový zpravodaj

Na co se můžete těšit v právě vycházejícím Zpravodaji? Dočtete se o probíhající rekonstrukci bytového domu v ul. Fráni Šrámka, informace o podzimním rozmístění velkoobjemových kontejnerů, podrobnosti k chystaným říjnovým volbám do krajských zastupitelstev a Senátu a najdete v něm pozvánku na zábavné odpoledne Rozloučení s létem, určené především dětem. Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE.

Rozloučení s létem
10 9 2020

Rozloučení s létem

Jarní příchod covidové pandemie zrušil mimo jiné všechny kulturní akce, které radnice pro občany připravovala. Krásné léto zalité sluncem i trochou deště spláchlo pandemickou nervozitu, postupně se učíme žít s novou korona-realitou, a postupně se vracejí i pestré společenské a kulturní akce.

Uzavírka v ulici Výstavní prodloužena
1 9 2020

Uzavírka v ulici Výstavní prodloužena

Pro dokončení rekonstrukce kanalizace bude uzavřen úsek od křižovatky s ul. Zelená po křižovatku s ul. Hornickou, a úsek od domu na ul. Výstavní čp. 2375/24 před křižovatkou s ul. Sportovní až po dům na ul. Výstavní čp. 2499/40 za křižovatkou s ul. Gajdošovou v  době od 1. září do 31. října 2020
I nadále nebudou v těchto termínech obsluhovány aut. zastávky Dům energetiky, Zelená a Gajdošova, ty jsou přesunuty na ul. 1. máje  - linky č. 35, 39 a 50. Dopravní omezení je vyznačeno příslušným dopravním značením. 
Důležité upozornení
28 8 2020

Důležité upozornení

Informace pro rodiny prvňáčků ZŠ Gen. Janka

Vážení rodiče,

velmi nás to mrzí, ale s ohledem na vývoj výskytu koronaviru, epidemiologickou situaci v Chorvatsku a s tím související zvyšující se nebezpečí možného zavedení přísných preventivních opatření v průběhu září jsme nuceni letošní adaptační pobyty žáků prvních tříd u moře zrušit.

Po první koronavirové vlně na jaře jsme věřili tomu, že na začátku školního roku bude situace klidná a realizaci adaptačních a ozdravných pobytů nebude stát v cestě žádný zásadní problém. Jsme prakticky neustále v úzkém kontaktu z cestovní kanceláří Cherry tour, která vždy ochotně reaguje na naše dotazy a podněty. Bohužel od druhé poloviny letních prázdnin se však situace postupně komplikuje, zejména ve smyslu nejistoty toho, jaká opatření ze strany vlád České republiky a Chorvatska budou v platnosti po dobu pobytu a současně při návratu zpět.

Od začátku vedení radnice deklarovalo, že se adaptační pobyty uskuteční v případě, kdy nebude dětem a jejich rodinách hrozit povinný test na covid-19, případně karanténa po návratu, nebo jiná komplikace.

To ale nyní nejsme schopni zaručit a proto jsme po poradě vedení našeho městského obvodu a po dohodě s cestovní kanceláři, která nám ochotně vyšla vstříc, přistoupili k tomuto nechtěnému rozhodnutí.

Veškeré uhrazené zálohy a platby budou všem účastníkům akce v plné výši vráceny zpět v průběhu následujících dnů.

Děkuji Vám za pochopení a i přes to, že to nebude u moře, přeji prvňáčkům co nejhezčí začátek školního roku.

Patrik Hujdus
starosta

UPOZORNĚNÍ
26 8 2020

UPOZORNĚNÍ

Vážení obyvatelé,
dovolte mi informovat Vás o tom, že onemocnění covid-19 se nevyhnulo ani naší radnici.
Výstava návrhů Rekultivace hřbitova v Mariánských Horách už jen do konce prázdnin
25 8 2020

Výstava návrhů Rekultivace hřbitova v Mariánských Horách už jen do konce prázdnin

Vedení městského obvodu ve spolupráci se studenty Vysoké školy báňské, stavební faktulty, katedry architektury uspořádalo v zázemí obřadní síně mariánskohorské radnice netradiční výstavu. Návštěvníci zde uvidí návrhy rekultivace místního hřbitova, které ve spolupráci se svými vedoucími a učiteli navrhli právě studenti vysoké školy.

Kurzy sebeobrany pro veřejnost
14 8 2020

Kurzy sebeobrany pro veřejnost

Pro bližší informace a přihlášení do kurzu sebeobrany kontaktujte: 

robert.hegr@centrum.cz

Opět hledáme největšího zvířecího sympaťáka
13 8 2020

Opět hledáme největšího zvířecího sympaťáka

V letošním roce vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky pořádá už devátý ročník této soutěže a pravidla jsou velmi jednoduchá. Přihlásit můžete pejsky, kočky, papoušky, ale také morčata, křečky, pískomily, hady a další zvířecí kamarády, které máte doma. Novinkou letošního ročníku je, že se do soutěže mohou hlásit nejen mazlíčci z Mariánských Hor a Hulvák, ale i z celé Ostravy.

12 8 2020

Vítání dětí

Potvrzení zájmu zúčastnit se slavnostního obřadu vítání dětí a souhlas se zpracováním osobních údajů

Výstava návrhů Rekultivace hřbitova prodloužena do konce prázdnin
3 8 2020

Výstava návrhů Rekultivace hřbitova prodloužena do konce prázdnin

V pondělí 29. června 2020 v 15.30 hodin se v zázemí obřadní síně, v budově mariánskohorské radnice uskutečnila vernisáž výstavy návrhů na Rekultivace hřbitova v Mariánských Horách, které zpracovali čtyři studenti Vysoké školy báňské, stavební fakulty katedry architektury. Výstava bude pro veřejnost přístupná do konce srpna, a to v v úřední dny, tedy každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin.