Aktuálně

Hledá se Miss pes a mazlík
21 7 2022

Hledá se Miss pes a mazlík

Už jen do konce srpna máte možnost přihlásit své domácí mazlíčky do soutěží MISS PES a MAZLÍK 2022. Fotografickou soutěž pro pejskaře a majitele dalších zvířat vyhlásil městský obvod Mariánské Hory a Hulváky už pojedenácté, a pravidla letošního ročníku zůstávají stejná jako v předchozích letech. Stačí jen na stránkách www.misspes.cz nahrát do formuláře jednu až pět fotografií svého zvířecího kamaráda, případně fotografie zaslat na e-mail soutez@marianskehory.cz. Ke snímkům připojte jméno zvířátka, případně plemeno a kontakt na vás.

Sportovní den pro děti a rodiče se vydařil
20 7 2022

Sportovní den pro děti a rodiče se vydařil

V neděli 19. června se v areálu TJ Lukostřelba v Mariánských Horách uskutečnil Sportovní den pro děti a rodiče. Ve 14 hodin se v areálu začaly objevovat první statečné duše, které se nezalekly vysokých teplot a rozhodly se, že si přijdou zasportovat. 

Nový web usnadní komunikaci nájemníků obecních bytů s radnicí
14 7 2022

Nový web usnadní komunikaci nájemníků obecních bytů s radnicí

Mariánskohorská radnice ve spolupráci s se společností OVANET zjednodušuje komunikaci s občany. Nově zřídila nový web nemovitosti.ostrava.cz, díky jemuž si lidé, kteří bydlí v obecních bytech, nebo domovech pro seniory, vše vyřídí z pohodlí domova.

Raketa Open 2022: O pohár starosty
13 7 2022

Raketa Open 2022: O pohár starosty

Discgolf, sport nebo volnočasová aktivita pro všechny věkové kategorie. Nám všem známý park „U Rakety“, jehož součástí je i discgolfové hřiště, byl začátkem června dějištěm turnaje O pohár starosty Hřiště pro turnaj bylo podle slov hráčů perfektně připraveno, o což se zasloužil zejména pořádající oddíl DGC Bazarmix z. s.

Základní škola Generála Janka má nově zrekonstruovanou tělocvičnu
12 7 2022

Základní škola Generála Janka má nově zrekonstruovanou tělocvičnu

V úterý 21. června byla za účasti starosty Patrika Hujduse, místostarostky Jany Pagáčové a zástupců zhotovitelské firmy THERM, spol. s r. o., slavnostně otevřena tělocvična ZŠ Gen. Janka v Mariánských Horách, která prošla kompletní rekonstrukcí. Během čtyř měsíců vznikl multifunkční prostor vhodný pro míčové hry, florbal či badminton. Práce vyšly na dvanáct a půl milionu korun.

Vychází červencový Zpravodaj
8 7 2022

Vychází červencový Zpravodaj

Zpravodaj Mariánských Hor a Hulvák míří v těchto dnech do vašich schránek. Najdete v něm pozvánku na výstavu investičních a akcí, dozvíte se o novém webu, který usnadní komunikaci nájemníků obecních bytů s úřadem, přečtete si o akcích, které uspořádala radnice pro veřejnost a dozvíte se o dalších, které se teprve chystají. V elektronické podobě si jej můžete přečíst také ZDE.

LETNÍ JÍZDNÍ ŘÁDY NA LINKÁCH DPO
30 6 2022

LETNÍ JÍZDNÍ ŘÁDY NA LINKÁCH DPO

S platností od pátku 1. července 2022 (00:00 h) do středy 31. srpna 2022 (24:00 h) budou na linkách Dopravního podniku Ostrava platit letní jízdní řády. Z tohoto důvodu bude na vybraných linkách provoz částečně omezen nebo dočasně zastaven. Dále, s ohledem na plánované a probíhající výluky budou upraveny trasy a jízdní řády výlukami dotčených linek, případně zavedena náhradní autobusová doprava (NAD).

Sochařské sympozium na Mariánském náměstí
29 6 2022

Sochařské sympozium na Mariánském náměstí

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky připravil pro občany na první prázdninový víkend jedinečnou příležitost: být přítomni tajemnému okamžiku tvorby a na vlastní oči uvidět unikátní proces kouzla, při kterém se zrodí a dosud ve kmeni ukrytá vystoupí socha. 

Pravidelné vyúčtování služeb
24 6 2022

Pravidelné vyúčtování služeb

Ke konci dubna se uskutečnilo každoroční vyúčtování služeb. Rozúčtování nákladů na teplou a studenou vodu bylo provedeno prostřednictvím dálkově odečtených podružných vodoměrů, náklady na teplo podle dálkově odečtených indikátorů topných nákladů. Proto již není nutná osobní návštěva v každém bytě. Veškeré údaje se přenesou automaticky dálkově. Přeplatky budou zaslány prostřednictvím poštovní poukázky v červnu letošního roku. Nedoplatky pak budou navedeny do SIPO za měsíc červenec 2022. V případě zájmu je možné sjednat si osobně splátkový kalendář prostřednictvím bytového odboru v budově B radnice Mariánských Hor a Hulvák.

Fotbalový turnaj "O pohár starosty"
23 6 2022

Fotbalový turnaj "O pohár starosty"

V sobotu 25. června se uskuteční fotbalový turnaj firemních družstev "O pohár starosty Mariánských Hor a Hulvák", který připravila mariánskohorská radnice ve spolupráci s TJ Slovan Ostrava. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, fotbalový zápas malých benjamínků nebo ukázky práce zdravotníků Českého červeného kříže Ostrava. Přijďte fandit s námi.

Rekonstrukce tělocvičny Ostrava - Mariánské Hory
21 6 2022

Rekonstrukce tělocvičny Ostrava - Mariánské Hory

Předmětem projektu byla rekonstrukce tělocvičny Základní školy Ostrava - Mariánské Hory, Gen. Janka 1208, příspěvkové organizace. Rekonstrukce tělocvičny zahrnovala rekonstrukci střechy a napojovacího krčku k tělocvičně, kompletní řešení silnoproudé elektroinstalace tělocvičny, výměnu podlahy/povrchu tělocvičny, obložení stěn, zakrytí otopných těles, výměnu částí výplní otvorů, výměnu vstupních dveří, obnovu a doplnění imobilního inventáře. Na financování tohoto projektu se podílela Národní sportovní infrastruktura.

Starosta zve obyvatele Mariánských Hor a Hulvák na společná setkání
18 6 2022

Starosta zve obyvatele Mariánských Hor a Hulvák na společná setkání

V červnu se uskuteční celkem čtyři setkání se starostou městského obvodu Mariánských Hor a Hulvák Patrikem Hujdusem. Společně se starostou se setkání zúčastní také další členové vedení radnice, kterých se občané mohou zeptat na to, co je zajímá.

Uzavírka v ulici Mojmírovců
17 6 2022

Uzavírka v ulici Mojmírovců

Z důvodu rekonstrukce bude v době od 20. 6. do 5.10. 2022 uzavřena pro provoz motorových vozidel ulice Mojmírovců, a to v úseku od ulice Přemyslovců po ulici Mládí. Společnost COLAS CZ a.s. zde bude realizovat kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků. 

Sportovní den pro děti a rodiče
16 6 2022

Sportovní den pro děti a rodiče

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky znovu připravuje oblíbenou akci Sportovní den pro děti a rodiče. V neděli 19. června od 14 do 18 hodin zveme všechny milovníky pohybu a aktivního odpočinku na hřiště TJ Lukostřelba za chrámem v Mariánských Horách. Soutěžní odpoledne, ve kterém si mohou prověřit svou kondici nejen děti, ale také maminky a tatínkové. Zkrátka v jeho rámci si budou moci zasportovat nejen děti a rodiče. Účastníky čekají nejrůznější atraktivní disciplíny, zábava i legrace. Sportovci budou rozděleni podle věkových kategorií od nejmladších po nejzralejší, aby se mohli zapojit i babičky a dědečkové.

Parkoviště za radnicí, ul. Nivnická
15 6 2022

Parkoviště za radnicí, ul. Nivnická

Statutární město Ostrava, Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky v současné době realizuje výše uvedený projekt, jehož cílem je vybudovat zpevněné propustné parkoviště, za současného splnění podmínek efektivního hospodaření se srážkovými vodami. Parkoviště bude mít kapacitu 18 míst, přičemž 1 místo bude určeno pro osoby ZTP.

Ulice Mojmírovců se dočká rekonstrukce
13 6 2022

Ulice Mojmírovců se dočká rekonstrukce

Dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Mojmírovců je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí letošního roku. Opravy začnou v červenci a budou trvat až do listopadu. Náklady na její opravu čítají bezmála osm a půl milionu korun a budou financovány z rozpočtu městského obvodu Mariánských Hor a Hulvák s využitím účelové dotace Magistrátu města Ostravy.

V parku U Rakety proběhne turnaj v discgolfu
10 6 2022

V parku U Rakety proběhne turnaj v discgolfu

Že o tomto sportu slyšíte poprvé? Je to dost možné. Stejně tak je ale pravděpodobné, že jste během procházky v přírodě narazili na netradičně vypadající předmět, který na první pohled připomíná neznámý vesmírný objekt či řetízkový kolotoč. Ve skutečnosti jde o discgolfový koš, jednu z nejdůležitějších pomůcek pro stále populárnější pohybovou aktivitu.

Vychází červnový zpravodaj
9 6 2022

Vychází červnový zpravodaj

Červnový Zpravodaj najdete již brzy ve svých schránkách. Dočtete se v něm o celé řadě kulturních a společenských akcí, které plánuje vedení mariánskohorské radnice na léto, ale také o všech opravách a rekonstrukcích, jež se uskuteční během léta. Přečíst si jej také můžete již nyní ZDE

Letní bazárek
1 6 2022

Letní bazárek

V sobotu 4. června se od 9 do 13 hodin uskuteční v Domě techniky na Mariánském náměstí Letní bazárek. Prodejní a nákupní akce, na které můžete prodat oblečení a další zboží po svých dětech, ale také výhodně nakoupit za přátelské ceny. 

Soutěž o největšího sympaťáka MISS PES a MAZLÍK již podesáté
31 5 2022

Soutěž o největšího sympaťáka MISS PES a MAZLÍK již podesáté

Máte doma domácího mazlíčka a jste přesvědčení, že je nejroztomilejší ze všech? Do konce srpna máte možnost přihlásit svého pejska či jiné domácí zvířátko do soutěží MISS PES a MAZLÍK 2022. Fotografickou soutěž pro pejskaře a majitele dalších zvířat vyhlásil městský obvod Mariánské Hory a Hulváky již podesáté a pravidla letošního jubilejního ročníku jsou stejná jako v předchozích letech.