Aktuálně

Sochařské sympozium na Mariánském náměstí
29 6 2022

Sochařské sympozium na Mariánském náměstí

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky připravil pro občany na první prázdninový víkend jedinečnou příležitost: být přítomni tajemnému okamžiku tvorby a na vlastní oči uvidět unikátní proces kouzla, při kterém se zrodí a dosud ve kmeni ukrytá vystoupí socha. 

Pravidelné vyúčtování služeb
24 6 2022

Pravidelné vyúčtování služeb

Ke konci dubna se uskutečnilo každoroční vyúčtování služeb. Rozúčtování nákladů na teplou a studenou vodu bylo provedeno prostřednictvím dálkově odečtených podružných vodoměrů, náklady na teplo podle dálkově odečtených indikátorů topných nákladů. Proto již není nutná osobní návštěva v každém bytě. Veškeré údaje se přenesou automaticky dálkově. Přeplatky budou zaslány prostřednictvím poštovní poukázky v červnu letošního roku. Nedoplatky pak budou navedeny do SIPO za měsíc červenec 2022. V případě zájmu je možné sjednat si osobně splátkový kalendář prostřednictvím bytového odboru v budově B radnice Mariánských Hor a Hulvák.

Fotbalový turnaj "O pohár starosty"
23 6 2022

Fotbalový turnaj "O pohár starosty"

V sobotu 25. června se uskuteční fotbalový turnaj firemních družstev "O pohár starosty Mariánských Hor a Hulvák", který připravila mariánskohorská radnice ve spolupráci s TJ Slovan Ostrava. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, fotbalový zápas malých benjamínků nebo ukázky práce zdravotníků Českého červeného kříže Ostrava. Přijďte fandit s námi.

Rekonstrukce tělocvičny Ostrava - Mariánské Hory
21 6 2022

Rekonstrukce tělocvičny Ostrava - Mariánské Hory

Předmětem projektu byla rekonstrukce tělocvičny Základní školy Ostrava - Mariánské Hory, Gen. Janka 1208, příspěvkové organizace. Rekonstrukce tělocvičny zahrnovala rekonstrukci střechy a napojovacího krčku k tělocvičně, kompletní řešení silnoproudé elektroinstalace tělocvičny, výměnu podlahy/povrchu tělocvičny, obložení stěn, zakrytí otopných těles, výměnu částí výplní otvorů, výměnu vstupních dveří, obnovu a doplnění imobilního inventáře. Na financování tohoto projektu se podílela Národní sportovní infrastruktura.

Starosta zve obyvatele Mariánských Hor a Hulvák na společná setkání
18 6 2022

Starosta zve obyvatele Mariánských Hor a Hulvák na společná setkání

V červnu se uskuteční celkem čtyři setkání se starostou městského obvodu Mariánských Hor a Hulvák Patrikem Hujdusem. Společně se starostou se setkání zúčastní také další členové vedení radnice, kterých se občané mohou zeptat na to, co je zajímá.

Uzavírka v ulici Mojmírovců
17 6 2022

Uzavírka v ulici Mojmírovců

Z důvodu rekonstrukce bude v době od 20. 6. do 5.10. 2022 uzavřena pro provoz motorových vozidel ulice Mojmírovců, a to v úseku od ulice Přemyslovců po ulici Mládí. Společnost COLAS CZ a.s. zde bude realizovat kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků. 

Sportovní den pro děti a rodiče
16 6 2022

Sportovní den pro děti a rodiče

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky znovu připravuje oblíbenou akci Sportovní den pro děti a rodiče. V neděli 19. června od 14 do 18 hodin zveme všechny milovníky pohybu a aktivního odpočinku na hřiště TJ Lukostřelba za chrámem v Mariánských Horách. Soutěžní odpoledne, ve kterém si mohou prověřit svou kondici nejen děti, ale také maminky a tatínkové. Zkrátka v jeho rámci si budou moci zasportovat nejen děti a rodiče. Účastníky čekají nejrůznější atraktivní disciplíny, zábava i legrace. Sportovci budou rozděleni podle věkových kategorií od nejmladších po nejzralejší, aby se mohli zapojit i babičky a dědečkové.

Parkoviště za radnicí, ul. Nivnická
15 6 2022

Parkoviště za radnicí, ul. Nivnická

Statutární město Ostrava, Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky v současné době realizuje výše uvedený projekt, jehož cílem je vybudovat zpevněné propustné parkoviště, za současného splnění podmínek efektivního hospodaření se srážkovými vodami. Parkoviště bude mít kapacitu 18 míst, přičemž 1 místo bude určeno pro osoby ZTP.

Ulice Mojmírovců se dočká rekonstrukce
13 6 2022

Ulice Mojmírovců se dočká rekonstrukce

Dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Mojmírovců je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí letošního roku. Opravy začnou v červenci a budou trvat až do listopadu. Náklady na její opravu čítají bezmála osm a půl milionu korun a budou financovány z rozpočtu městského obvodu Mariánských Hor a Hulvák s využitím účelové dotace Magistrátu města Ostravy.

V parku U Rakety proběhne turnaj v discgolfu
10 6 2022

V parku U Rakety proběhne turnaj v discgolfu

Že o tomto sportu slyšíte poprvé? Je to dost možné. Stejně tak je ale pravděpodobné, že jste během procházky v přírodě narazili na netradičně vypadající předmět, který na první pohled připomíná neznámý vesmírný objekt či řetízkový kolotoč. Ve skutečnosti jde o discgolfový koš, jednu z nejdůležitějších pomůcek pro stále populárnější pohybovou aktivitu.

Vychází červnový zpravodaj
9 6 2022

Vychází červnový zpravodaj

Červnový Zpravodaj najdete již brzy ve svých schránkách. Dočtete se v něm o celé řadě kulturních a společenských akcí, které plánuje vedení mariánskohorské radnice na léto, ale také o všech opravách a rekonstrukcích, jež se uskuteční během léta. Přečíst si jej také můžete již nyní ZDE

Letní bazárek
1 6 2022

Letní bazárek

V sobotu 4. června se od 9 do 13 hodin uskuteční v Domě techniky na Mariánském náměstí Letní bazárek. Prodejní a nákupní akce, na které můžete prodat oblečení a další zboží po svých dětech, ale také výhodně nakoupit za přátelské ceny. 

Soutěž o největšího sympaťáka MISS PES a MAZLÍK již podesáté
31 5 2022

Soutěž o největšího sympaťáka MISS PES a MAZLÍK již podesáté

Máte doma domácího mazlíčka a jste přesvědčení, že je nejroztomilejší ze všech? Do konce srpna máte možnost přihlásit svého pejska či jiné domácí zvířátko do soutěží MISS PES a MAZLÍK 2022. Fotografickou soutěž pro pejskaře a majitele dalších zvířat vyhlásil městský obvod Mariánské Hory a Hulváky již podesáté a pravidla letošního jubilejního ročníku jsou stejná jako v předchozích letech.

Den dětí na Mariánském náměstí
30 5 2022

Den dětí na Mariánském náměstí

Velkolepou oslavu Mezinárodního dne dětí připravili pracovníci mariánskohorské radnice pro všechny děti z našeho městského obvodu. Od středy 1. až do neděle 5. června budou na Mariánském náměstí v provozu kolotoče, pouťové atrakce a přichystáno je také mnoho dobrot, laskomin a občerstvení..

Všechny Vás srdečně zveme!

Služby v domech s pečovatelskou službou se zdražovat nebudou
26 5 2022

Služby v domech s pečovatelskou službou se zdražovat nebudou

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nebude zvyšovat platby za úkony pečovatelské služby, ačkoli došlo od března ke změně vyhlášky, která výši úhrad stanovuje. “V době, kdy se zvyšují ceny tepla, energií a dochází ke zdražování potravin a dalších komodit, nám přišlo nesmyslné zvedat ceny za pečovatelské služby lidem, kteří tyto služby potřebují. Tím spíše, že se jedná o osoby nemocné a seniory. Zůstaneme proto na původních cenách a zdražovat nebudeme,” řekl starosta obvodu Patrik Hujdus.

Májové srdce na Mariánském náměstí láká všechny zamilované
20 5 2022

Májové srdce na Mariánském náměstí láká všechny zamilované

Květen je lásky čas a protože vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky chtělo také přispět k vytvoření romantické atmosféry v ulicích, vyrostlo na Mariánském náměstí na začátku měsíce velké májové srdce. Je vysoké téměř dva metry a s jeho instalací přímo uprostřed náměstí pomohli odborné firmě, která ho vyrobila, techničtí pracovníci radnice.

Ozdravně adaptační pobyt v Chorvatsku
18 5 2022

Ozdravně adaptační pobyt v Chorvatsku

Ozdravný a adaptační pobyt v Chorvatsku je tradiční akce, kterou pro své prvňáčky městský obvod Mariánské Hory a Hulváky organizuje už několik let. Budoucí žáci prvních tříd ZŠ Gen. Janka do Chorvatska k moři vycestují letos poprvé v období letních prázdnin.

Čarodějnice se slétly na Mariánském náměstí a pokořily rekord
17 5 2022

Čarodějnice se slétly na Mariánském náměstí a pokořily rekord

Poslední dubnový pátek se v Mariánských Horách nesl v duchu čarodějného reje. Čarodějnice a čarodějové všech věkových kategorií zcela zaplnili Mariánské náměstí a ve spolupráci s pelhřimovskou agenturou Dobrý den vytvořili český rekord, při kterém 255 čarodějnic přeskočilo přes oheň.

Vychází květnový zpravodaj
13 5 2022

Vychází květnový zpravodaj

V květnovém vydání mariánskohorského Zpravodaje se ohlédneme za za Sletem čarodějnic na Mariánském náměstí, při kterém došlo ke zdolání českého rekordu, přečtete si rozhovor starosty Patrika Hujduse, který poskytl Moravskoslezskému deníku a senioři se dozví, kam pojedou na letošní jarní výlet. To a spousty dalšího si můžete již nyní přečíst ZDE

Jarní výlet pro seniory je tady
11 5 2022

Jarní výlet pro seniory je tady

Vedení radnice opět připravilo výlet pro seniory z našeho obvodu. Tentokrát v měsíci květnu zavítáme na Hostýn a do Kroměříže, kde si prohlédneme Květnou zahradu.