Aktuálně

V našem obvodu vznikl jedinečný projekt, který studentům mediální tvorby přinese nové možnosti
11 10 2021

V našem obvodu vznikl jedinečný projekt, který studentům mediální tvorby přinese nové možnosti

Vyšší odborná škola Mediální tvorby v Ostravě – Hulvákách (VOŠMET) se může pyšnit novým multimediálním studiem, ve kterém si studenti budou moci na vlastní kůži vyzkoušet práci s kamerou, co obnáší práce moderátora v rádiu nebo třeba, jak pracovat se zvukem a svým hlasem. Studio má studentům co nejvíce přiblížit praxi. Jeho slavnostní otevření se uskutečnilo ve středu 29. září odpoledne.

SPOLUFINANCOVÁNÍ EU
8 10 2021

SPOLUFINANCOVÁNÍ EU

Do konce roku 2021 je předpokládáno dokončení 3 staveb spolufinancovaných z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v rámci Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Příjemcem dotace je Statutární město Ostrava prostřednictvím městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

POZOR
6 10 2021

POZOR

Vzhledem k nepříznivému počasí  je dnešní vyhlášení výsledků soutěže Miss PES a mazlík zrušeno. O náhradním termínu budeme všechny účastníky soutěže včas informovat. Děkujeme za pochopení.

Upozornění
5 10 2021

Upozornění

Dne 6. 10. 2021 budou úřední hodiny na ohlašovně trvalého pobytu pouze do 16 hodin z důvodu tisku seznamu voličů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se budou konat ve dnech 8.- 9.10. 2021.

Podzimní čištění místních komunikací
29 9 2021

Podzimní čištění místních komunikací

Od pondělí 4. října bude zahájeno podzimní čistění místních komunikací a chodníků v našem městském obvodu. Práce jsou naplánované do pátku 5. listopadu. V průběhu čištění cest se uskuteční také tzv. rajónové čištění ulic, tedy s rozmístěním značek se zákazem zastavení. Rajónové čištění je naplánováno vždy na středy od 6. října do 3. listopadu, vždy od 8 do 16 hodin. Žádáme proto obyvatele, aby respektovali oznámení a instalované dopravní značení a po vymezenou dobu přemístili svá vozidla z vozovek a parkovišť mimo čištěnou lokalitu.

Dům s nepřizpůsobivými nájemníky kupuje obvod
24 9 2021

Dům s nepřizpůsobivými nájemníky kupuje obvod

Vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky došla trpělivost s nepřizpůsobivými nájemníky bytů v domě v ulici Jablonského 5 poblíž Mariánského náměstí a rozhodlo se situaci řešit nákupem nemovitosti a vystěhováním problematických osob. Záměr koupit dům předložil starosta obvodu Patrik Hujdus na zasedání zastupitelů obvodu, které se uskutečnilo v pondělí 13. září, a zastupitelé většinově rozhodli, že nemovitost koupí.

Informace DPO - výluka na linkách č. 7, 11 a 17 (+3, 12)
23 9 2021

Informace DPO - výluka na linkách č. 7, 11 a 17 (+3, 12)

Ve dnech 25. a 26. září 2021 (vždy v době od 07:05 h do 17:05 h), z důvodu podbíjení kolejí na ul. Plzeňské, dojde ke změně organizace dopravy tramvajových linek č. 3, 7, 11, 12 a 17. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava (NAD). Na linkách č. 17 a NAD budou platit výlukové jízdní řády vyvěšené na zastávkových označnících. Podrobnější informace najdete ZDE.

Podzimní kontejnerová akce
17 9 2021

Podzimní kontejnerová akce

Začíná další kontejnerová akce. Máte doma velkoobjemový odpad a chtěli byste se jej zbavit? Radnice zajistila několik velkých kontejnerů. V jednom dni se přistaví, druhý den odvezou. 
Vychází zářijový zpravodaj
13 9 2021

Vychází zářijový zpravodaj

V uplynulých dnech spolupracovníci radnice do poštovních schránek obyvatel obvodu roznesli nové vydání Zpravodaje Mariánských Hor a Hulvak. Najdete v něm informace o historii mariánskohorských biografů, přehled plánovaných akcí nejen v knihovně, ale také například i ohlédnutí za festivalem Folklor bez hranic a za prvním dnem dětí ve škole. K přečtení je také ZDE.

Soutěžní festival Folková Dolina na dopravním hřišti
10 9 2021

Soutěžní festival Folková Dolina na dopravním hřišti

Během soboty 11. září po poledni ožije dopravní hřiště při Základní škole Gen. Janka v Mariánských Horách autorským soutěžním hudebním festivalem písničkářů, určeným pro celou rodinu.

Vítání občánků
9 9 2021

Vítání občánků

Dne 7. 9. 2021 byly zaslány pozvánky na vítání občánků všem dětem, jejichž zákonní zástupci potvrdili zájem zúčastnit se této akce. Vítání občánků se bude konat v sobotu 18. 9. 2021 v obřadní síni ÚMOb Mariánské Hory a Hulváky v těchto časech: 9:30, 10:15, 11:00, 11:40, 12:20, 13:00, 13:40, 14:20 hodin, přičemž na každou akci je zváno maximálně 5 novorozených občánků s rodinnými příslušníky. Upozorňujeme, že dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 30. 7. 2021 č.j. MZDR 1575/2020 bude nutné u všech osob mít zakryté dýchací cesty respirátorem s výjimkou dětí, které dosud nezahájily povinnou školní docházku.

Volné pracovní místo
8 9 2021

Volné pracovní místo

Hledáme kolegu na pozici referent agendy místního hospodářství. Informace k volnému pracovnímu místu naleznete ZDE.

UPOZORNĚNÍ
26 8 2021

UPOZORNĚNÍ

S ohledem na nepříznivé počasí a nejistou předpověď se letní kino původně naplánované na pátek 27. srpna a hudební festival plánovaný na sobotu 28. srpna přesouvají. O náhradním termínu, zhruba za 14 dnů, budeme dále informovat.

Zapojte se do soutěže Kouzlo květů
24 8 2021

Zapojte se do soutěže Kouzlo květů

Soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu oken, balkonů, záhonů a předzahrádek jsme vyhlásili již na začátku léta – a kdy jindy se přihlásit, když ne teď, kdy všechno tak krásně kvete? Stačí poslat fotografie a můžete vyhrát poukázky k nákupu v Baumaxu. 

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ OPĚT OD ZÁŘÍ
20 8 2021

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ OPĚT OD ZÁŘÍ

Společenský obřad vítání občánků, pro děti narozené od července 2020, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Mariánských Hor a Hulvák vítány mezi občany obvodu, se znovu uskuteční 18. září 2021. 

Další dotace pro Mariánské Hory a Hulváky jsou rozděleny
19 8 2021

Další dotace pro Mariánské Hory a Hulváky jsou rozděleny

Mariánskohorská radnice rozdělila dalšího půl milionu korun mezi šestnáct žadatelů z oblasti sportu a volnočasových aktivit.  Dotační výzvu na poskytování peněz z rozpočtu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky vyhlásila rada na svém jednání již na konci dubna. Zároveň stanovila i lhůtu pro podání žádosti, kterou byl první červnový týden tohoto roku.

Folklor bez hranic
18 8 2021

Folklor bez hranic

Už dnes v 16:30 hodin roztančí Mariánské náměstí festival Folklor bez hranic Ostrava. Nenechte si ujít skvělou festivalovou atmosféru, kterou letos vykouzlí taneční soubory ze Srbska, Polska, Slovenska i České republiky. Těšíme se na vás.

Jak Mariánské Hory ke statutu města přišly – dokončení
17 8 2021

Jak Mariánské Hory ke statutu města přišly – dokončení

Rozvoj Mariánských Hor na přelomu 19. a 20. století mířil k vytčenému cíli: k povýšení obce na město. Stejně tak postupovala již dříve obec Přívoz, která díky výstavbě nového centra v okolí dnešního náměstí Svatopluka Čecha byla dne 2. srpna 1900 povýšena na město

V Mariánských Horách a Hulvákách zateplují další bytové domy
16 8 2021

V Mariánských Horách a Hulvákách zateplují další bytové domy

Vedení radnice Mariánské Hory a Hulváky dále modernizuje svůj bytový fond. Domy tak získávají nejen moderní vzhled, ale sníží se jejich energetická náročnost. V některých z nich také dojde ke změnám vytápění, jinde budou nová plastová okna, všechny získají novou fasádu. Například gamaty už budou patřit minulosti, a lidé navíc ušetří za energie.

Oblíbené výlety pro seniory jsou opět tady
13 8 2021

Oblíbené výlety pro seniory jsou opět tady

Vedení radnice opět připravuje výlet pro seniory z našeho obvodu. Tentokrát se podíváme na Bruntálsko a Krnovsko. Navštívíme nejmladší a zároveň největší vodní přehradu Slezskou Hartu, kde nás čeká zážitková a vyhlídková plavba elektrolodí Hartou.