Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Středa 16.09.2015 12:55 by Mučková Tereza
Největšími zvířecími sympaťáky Mariánských Hor a Hulvák jsou Amy a Čak

Největšími zvířecími sympaťáky Mariánských Hor a Hulvák jsou Amy a Čak

Úterý 17.10.2017 12:19

Ceny letošního ročníku soutěže MISS PES a Mazlík jsou rozdány. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže pro zvířátka a jejich příznivce se uskutečnilo v pondělí 16. října odpoledne už tradičně u kašny na Stojanově náměstí v Mariánských Horách. Porota tentokrát vybírala z rekordního počtu 49 soutěžících, mezi kterými se objevilo 23 pejsků, kočky, králíci, ale také želvy, rybičky nebo například „andulák“ a gekončík.

Úprava úřední doby ohlašovny

Úprava úřední doby ohlašovny

Úterý 10.10.2017 09:17

Ve středu 18. října je z technických důvodů upravena úřední doba ohlašovny našeho úřadu. Ohlašovna bude v tento den k dispozici občanům do 15.30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Malovaná olympiáda se vydařila

Malovaná olympiáda se vydařila

Pondělí 09.10.2017 14:16

Všechny děti nejen z městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky si mohly přijít v úterý 26. září zasoutěžit na malovanou olympiádu. Počasí se nakonec přece jen umoudřilo, a odpoledne se dokonce ukázalo i sluníčko. Nic tedy nebránilo tomu, aby se na celkem osmi stanovištích utkali malí závodníci například ve skákání panáka, hře Člověče, nezlob se! nebo opičí dráze.

Vyšlo říjnové číslo Zpravodaje

Vyšlo říjnové číslo Zpravodaje

Pondělí 09.10.2017 11:41

Tento týden vyšlo říjnové číslo Zpravodaje Mariánských Hor a Hulvák, tentokrát v něm mimo jiné najdete dotazník k dotazníkovému šetření spokojenosti s prací našeho úřadu, nebo rozvržení volebních okrsků pro nadcházející volby do poslanecké sněmovny. Podívejte se, co je v obvodu nového už teď v elektronické verzi.

Volný nebytový prostor k podnikání

Volný nebytový prostor k podnikání

Čtvrtek 05.10.2017 14:00

O záměru pronájmu nebytového prostoru v domě č. p. 879 v ul. 28. října č. or. 247, sloužícího k podnikání, rozhodla Rada městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky na své 64. schůzi konané dne 14.08.2017 pod č. usn. 2181/RMOb-MH/1418/64.

 

Studenti pomáhají s bezpečností v obvodu

Studenti pomáhají s bezpečností v obvodu

Středa 27.09.2017 15:04

Mariánskohorská radnice realizuje už druhý ročník projektu bezpečnostních dobrovolníků, který je plně hrazen z dotace Ministerstva vnitra ČR. Studenti ze Střední odborné školy ochrany osob a majetku z Karviné prošli sérií odborných školení zaměřených nejen na bezpečnost, ale také krizovou komunikaci a první pomoc, a v posledním zářijovém týdnu vyrazili do ulic obvodu.

Malovaná olympiáda

Malovaná olympiáda

Pátek 22.09.2017 13:33

Meteorologická předpověď slibuje na zítra příjemné počasí a možná i trochu sluníčka. Uspořádání malované olympiády pro všechny děti tedy nic nebrání. Dopolední část soutěže je vyhrazena mateřským školkám v našem obvodu a také žákům první a druhé třídy ZŠ Gen. Janka. Odpoledne si mohou přijít zasoutěžit všechny děti se svými rodiči. Na každého účastníka čeká malá sladká odměna, na vítěze pak speciální cena. Malovaná olympiáda pro veřejnost se koná v úterý 26. září od 15 do 18 hodin.
Tradiční pouť Mariánských Hor a Hulvák letos v novém

Tradiční pouť Mariánských Hor a Hulvák letos v novém

Pondělí 18.09.2017 16:06

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky i letos pořádá oblíbenou pouť, tentokrát ovšem se dvěma novinkami. Obvyklý termín konání byla sobota, v letošním roce se ale akce oproti zvyklostem uskuteční v neděli 24. září od 13 do 19 hodin. Bylo také zvykem, že místem konání byl park u Rakety. „Po zkušenostech z letošních oslav výročí obvodu jsme se rozhodli přesunout pouť z parku u Rakety do prostoru bývalého areálu TJ Baník, dnes sportovního areál v ulici Raisově. Areály za kostelem nám přijdou pro pořádání podobných akcí lépe dostupné a také vhodnější,“ vysvětluje starostka Liana Janáčková.

Opravy a omezení provozu v ulici Kollárově

Opravy a omezení provozu v ulici Kollárově

Čtvrtek 14.09.2017 13:58

Z důvodu provádění rekonstrukce kanalizace v ulici Kollárově bude na této komunikaci omezen provoz. V době od pondělí 18. září do středy 28. února 2018 se zde uskuteční oprava kanalizace.

Omezení provozu v ulici Vršovců

Omezení provozu v ulici Vršovců

Pondělí 11.09.2017 18:06

V těchto dnech začínají práce související se IV. etapou regenerace sídliště Vršovců. V rámci regenerace bude opravena také komunikace v ulici Vršovců. Jelikož se jedná o poměrně úzkou komunikaci, bude příjezd k domům č. 2, 4 a 6 velmi ztížený.

Vyplňte dotazník a vyjádřete tak svůj názor na práci úřadu

Vyplňte dotazník a vyjádřete tak svůj názor na práci úřadu

Pondělí 11.09.2017 08:00

Od pondělí 11. září do čtvrtka 16. listopadu do 14 hodin se uskuteční dotazníkové šetření mapující spokojenost občanů obvodu, ale nejen jich, s prací našeho úřadu. O tom, v jaké formě bude dotazníkové šetření probíhat, byli občané informováni v zářijovém čísle Zpravodaje Mariánských Hor a Hulvák, ale také prostřednictvím webových stránek.

Mariánskohorští senioři vyrazili na podzimní výlet

Mariánskohorští senioři vyrazili na podzimní výlet

Středa 06.09.2017 17:51

Výlety pro seniory se v Mariánských Horách a Hulvákách pomalu stávají oblíbenou tradicí. Babičky a dědečkové už se byli podívat například na Lysé hoře, v lázních Darkov, v Kozlovicích, v Hradci nad Moravicí nebo v planetáriu. Tentokrát byl naplánován výlet do Nového Jičína a na zámek Kunín. Zcela zaplněný autobus vyrazil od mariánskohorské radnice v úterý 5. září ve čtvrt na devět ráno.

Obvod má další dům se sníženou energetickou náročností

Obvod má další dům se sníženou energetickou náročností

Středa 06.09.2017 11:00

V ulici Fráni Šrámka se uskutečnilo další snížení energetické náročnosti budov, a to konkrétně domů číslo 28, 30 a 32. Z celkového počtu čtyř bloků, které se v této ulici nacházejí, jsou tak už dva kompletně opraveny. Zbývající dva bloky na rekonstrukci stále čekají, není ovšem jasné, kdy přesně se bude konat. „Zateplení zbývajících bytových domů určitě plánujeme, v současné době na něj zajišťujeme finanční krytí,“ vysvětluje starostka obvodu Liana Janáčková.

Dotazníkové šetření prověří, jak lidé vnímají úřad

Dotazníkové šetření prověří, jak lidé vnímají úřad

Úterý 05.09.2017 11:00

Od zhruba poloviny září do poloviny listopadu se uskuteční dotazníkové šetření, jehož cílem je zjištění spokojenosti obyvatel našeho obvodu, ale nejen jich s prací úřadu. „V jiných městech a obcích v České republice probíhají podobná šetření běžně. Vedení radnic tak dostanou zpětnou vazbu k tomu, jestli jsou občané spokojeni s prací zaměstnanců, ale taky třeba s prostředím úřadu, komunikací navenek a tak dále. Rozhodli jsme se proto průzkum vyzkoušet i u nás. Doufáme, že se dozvíme objektivní hodnocení ze stran občanů, a uvidíme, co je dobré a co třeba ještě můžeme zlepšit nebo zefektivnit,“ říká starostka obvodu Liana Janáčková.

Malovaná olympiáda už v září

Malovaná olympiáda už v září

Pondělí 04.09.2017 14:00

Celkem jedenáct malovaných hřišť mohou v současné době využívat občané, hlavně děti, z našeho městského obvodu. Konkrétní místa, kde se jednotlivá hřiště nachází, a návody k jednotlivým hrám jsme zveřejnili v prázdninovém Zpravodaji, najdete je ale také v přehledné mapě na webu v sekci Informační rozcestník – Volný čas, sport a kultura – Malovaná hřiště.

Mariánskohorští prvňáčci zahajují školní rok u moře v Chorvatsku

Mariánskohorští prvňáčci zahajují školní rok u moře v Chorvatsku

Pondělí 04.09.2017 11:26

Prvňáčci Základní školy Gen. Janka z Ostravy – Mariánských Hor zahajují i letos svůj první školní rok týdnem v Chorvatsku na adaptačním a ozdravném pobytu. Do čtyřhvězdičkového kempu v Biogradu na Moru, kde budou společně se svými rodiči a třídní učitelkou bydlet v plně vybavených mobilních domech s vlastním sociálním zařízením první skupina dětí a rodičů vyrazila klimatizovaným autobusem v pátek 1. září večer.

Participativní rozpočet: vítězné návrhy spoluobčanů se realizují

Participativní rozpočet: vítězné návrhy spoluobčanů se realizují

Neděle 03.09.2017 15:00

Mariánskohorská radnice už sice vyhlásila nový ročník participativního rozpočtu, do kterého mohou občané podávat projekty až do 30. září, nezapomíná ale realizovat vítězné nápady z ročníku minulého.

Čtvrtá etapa regenerace sídliště Vršovců začala

Čtvrtá etapa regenerace sídliště Vršovců začala

Sobota 02.09.2017 15:00

V loňském roce byla zrealizována třetí etapa regenerace sídliště Vršovců, která v úseku mezi domy číslo 2 a 4 navázala na předchozí dvě etapy. V rámci všech tří etap už byl na druhém nejlidnatějším sídlišti v obvodu vybudován například páteřní chodník, který protíná celé sídliště, nebo opravena zídka za restaurací Varna. Každá etapa také přinesla terénní a sadové úpravy, v rámci naposledy uskutečněné etapy třeba došlo i na břeh viditelný z ulice Přemyslovců.

Vyšel zářijový Zpravodaj

Vyšel zářijový Zpravodaj

Pátek 01.09.2017 09:18

Tento týden vyšlo zářijové číslo Zpravodaje Mariánských Hor a Hulvák, tentokrát spolu s přílohou o participativním rozpočtu. Podívejte se, co je v obvodu nového už teď v elektronické verzi.

Uzavření úřadu

Uzavření úřadu

Úterý 22.08.2017 13:56

Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky bude v pátek 29. září pro veřejnost po celý den uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »