Aktuálně

Vychází červnový zpravodaj Mariánských Hor a Hulvák
18 6 2021

Vychází červnový zpravodaj Mariánských Hor a Hulvák

V nejnovějším vydání mariánskohorského Zpravodaje se můžete dočíst o dlouho očekávaném vyřešení vytápění mateřské školy Zelená nebo také o možnosti zapojení do soutěže Kouzlo květů. Najdete zde informace o tom, co je to Mobilní rozhlas a jak díky němu dostanete včas všechny informace, které vás zajímají. Přečíst si jej můžete také ZDE.

Informace DPO - výluka na linkách č. 2, 3, 12 a 19
16 6 2021

Informace DPO - výluka na linkách č. 2, 3, 12 a 19

Od soboty 19. června 2021 (07:00 h) do neděle 20. června 2021 (19:00 h), z důvodu údržby tratí na ul. Ruské a 1. máje a konání sportovní akce RunTour 2021, dojde ke změně organizace dopravy tramvajových linek č. 2, 3, 12 a 19. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava (NAD). Více informací ZDE.

ŘEKNĚTE DOTAZNÍKEM, JAK JSTE S MĚSTEM SPOKOJENÍ
14 6 2021

ŘEKNĚTE DOTAZNÍKEM, JAK JSTE S MĚSTEM SPOKOJENÍ

Jste ve věku 15 až 30 let? Bydlíte v Ostravě? Chcete zlepšit budoucnost města? Vyplňte dotazník o potřebách a spokojenosti mladých lidí. 

Ostravské pěšiny v Mariánských Horách
11 6 2021

Ostravské pěšiny v Mariánských Horách

Oblíbené komentované vycházky pořádané pod kubistickým logem Ostravské pěšiny letos třikrát zavítají i do Mariánských Hor a Hulvák. Tři naplánované trasy seznámí zájemce s dějinami Hulvák, Mariánských Hor a se zdejšími koloniemi.

Volné pracovní místo
10 6 2021

Volné pracovní místo

Hledáme kolegu na pozici sociální pracovník. Informace k volnému pracovnímu místu naleznete ZDE. 

Přijďte si zacvičit a zasportovat na bezpečná hřiště
9 6 2021

Přijďte si zacvičit a zasportovat na bezpečná hřiště

Vybraná hřiště v areálech škol, školek, středisek volného času a na dalších veřejných místech jsou opět přístupná veřejnosti. Děti i dospělí si zde mohou zasportovat v bezpečném prostředí. Hřiště jsou udržována správci a některá nabízí i možnost zapůjčení sportovních pomůcek.

Informace DPO - Výluka na lince č. 24
8 6 2021

Informace DPO - Výluka na lince č. 24

Od čtvrtku 10. června 2021 (00:00 h) do úterý 15. června 2021 (24:00 h), z důvodu prací v kolejišti v křižovatce ul. 28. října x 1. máje, dojde ke změně organizace dopravy autobusové linky č. 24. Více informací najdete ZDE.

Mariánské Hory a Hulváky mají vlastní parkoviště pro odtažená auta
7 6 2021

Mariánské Hory a Hulváky mají vlastní parkoviště pro odtažená auta

Nepoužívaná plocha v ulici Pašerových našla své využití. Radnice Mariánských Hor a Hulvák zde bude provozovat odtahové parkoviště pro nepojízdná vozidla. Prostor byl již opatřen novým plotem a označen. Je to další krok v boji s auty, která dlouhodobě zabírají parkovací místa nebo překážejí v ulicích obvodu.

Reakce na šíření nepravdivé zprávy
4 6 2021

Reakce na šíření nepravdivé zprávy

V rámci zlepšení koordinace činností mezi odbory, které se věnují sociálním službám, přistoupilo vedení radnice Mariánských Hor a Hulvák ke včlenění odboru sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) do odboru sociální péče. Není tedy pravdou, že dochází ke zrušení OSPOD. 

Rozhovor s účastnicí mistrovství světa ve Spartan Race
3 6 2021

Rozhovor s účastnicí mistrovství světa ve Spartan Race

Slečna Adéla Voráčková, obyvatelka našeho obvodu, je členkou Kilpi Racing Teamu a všestranná sportovkyně. Můžete ji potkat při jízdě na koni, při běhu po horském hřebenu nebo houpajíce se na kruzích nad obrovskou kaluží bahna při překážkových závodech.

Den dětí 2021
2 6 2021

Den dětí 2021

Oslavu Mezinárodního dne dětí připravil Městský obvodu Mariánské Hory a Hulváky pro všechny děti od čtvrtku 3. do neděle 6. června 2021 na Mariánském náměstí. Den dětí 2021, plný kolotočů, pouťových atrakcí, dobrot, laskomin a občerstvení bude otevřen ve čtvrtek a pátek od 14:00 hodin, v sobotu a neděli do 10:00 hodin, denně nejpozději do 21:30 hodin. Všechny srdečně zveme!

Vítání občánků
31 5 2021

Vítání občánků

Vážení rodiče,

z důvodu stále se rozvolňujících vládních opatření, která byla zavedena v souvislosti s onemocněním COVID-19, předpokládáme, že slavnostní akce VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ budou opětovně organizovány od měsíce září 2021. Všechny děti narozené od července 2020 budou na tyto akce postupně zvány, přičemž cca měsíc před konáním akce budou rodiče písemně oslovováni, zda budou mít zájem se vítání občánků zúčastnit. Upozorňujeme, že vše výše uvedené jsou pouze orientační informace a bude záležet na dalším epidemiologickém vývoji v ČR.

27 5 2021

Mimořádná situace v křižovatce ul. Boleslavova a Mojmírovců

V křižovatce ul. Boleslavova a Mojmírovců vznikla v průběhu minulých dnů kaverna. Vznikla havárií jak  na kanalizačním vedení, tak i částečně na vodovodním řadu.  

Ostravské vodárny a kanalizace a.s. počítají s opravou od čtvrtka 27.05.2021, práce jsou odhadnuty asi na dva dny, po tuto dobu nebude možné křižovatkou projet a bude nutné využití objízdných tras. S ohledem nejen na počasí, ale i technologické postupy však můžou být ukončení i později,  nejpozději však do 02.06.2021, kdy bude komunikace průjezdná.

Konečnou úpravu – asfalty, budou provádět Ostravské komunikace a.s., a to do 15.06.2021.

Jak Mariánské Hory ke statutu města přišly (1)
18 5 2021

Jak Mariánské Hory ke statutu města přišly (1)

První písemná zmínka o současných Mariánských Horách pochází z roku 1367. Osada byla původně nazývána (Čertova) Lhota a při založení měla okolo sedmi až osmi usedlostí. Malá dědinka, nazývaná později jako Lhotka u Moravské Ostravy, se rozvíjela jen velmi pozvolna. V roce 1834 zde žilo pouhých 209 obyvatel v pětatřiceti staveních. 

Vychází květnový zpravodaj
14 5 2021

Vychází květnový zpravodaj

V nejnovějším vydání mariánskohorského Zpravodaje se můžete dočíst o plánované výstavě, kterou připravujeme na Mariánském náměstí ve spolupráci s Ostravským muzeem. Najdete zde dobrou zprávu, že bylo zřízeno obvodní odtahové parkoviště, které umožní rychleji dostat z ulic auta technicky nezpůsobilá k provozu a také zde najdete novou rubriku, ve které vám představíme místní okrskáře. Přečíst si jej můžete také ZDE.

Muzeum jde do ulic
13 5 2021

Muzeum jde do ulic

Ostravské muzeum asi většině našich občanů netřeba představovat, historická budova někdejší ostravské radnice na rohu Masarykova náměstí bývala cílem rodinných i školních návštěv dlouhá léta. V pandemické současnosti jsou jeho bohaté a zajímavé expozice pro návštěvníky bohužel nepřístupné, a proto – podle úsloví „Nejde-li Mohamed k hoře, přijde hora k Mohamedovi“ –  rozhodlo se muzeum znovu opustit výstavní sály a vydat se vstříc návštěvníkům výstavou ve veřejném prostoru.

Rada Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky vyhlásila novou dotační výzvu
11 5 2021

Rada Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky vyhlásila novou dotační výzvu

Starosta Mariánských Hor a Hulvák Jiří Vávra se rozhodl podpořit organizace a subjekty, působící v našem městském obvodě v oblasti sportu a volnočasových aktivit, zejména pro práci s dětmi a mládeží. Podporu z rozpočtu městského obvodu chce řešit transparentně vyhlášením nové „Dotační výzvy pro podporu sportu a volnočasových aktivit 2021“. Reaguje tak na tíživou ekonomickou situaci těchto spolků, související s koronavirovou pandemií

UPOZORNĚNÍ
10 5 2021

UPOZORNĚNÍ

Určitě jste si všimli hustého černého dýmu! Podle našich informací hoří ve společnosti SPV Recycling. Na místě již zasahují hasiči. Buďte opatrní a nepohybujte se v okolí areálu. Bezpečnostní složky doporučují nevětrat a při pobytu venku si chránit dýchací cesty.

Rozhovor s vedoucím pracoviště Městské policie Mariánské Hory a Hulváky Pavlem Balcarem
7 5 2021

Rozhovor s vedoucím pracoviště Městské policie Mariánské Hory a Hulváky Pavlem Balcarem

Rozhodli jsme se vám představit vedoucího pracoviště Městské policie Mariánské Hory a Hulváky Pavla Balcara a požádali ho o krátký rozhovor.