Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Zahradu Jesliček ozdobily nové herní prvky

Poslední změna: Pondělí 10.12.2018 12:13

Každý den chodí „tety“ s dětmi z Jesliček ven na zahradu a ukazují jim, jak se proměňuje příroda. Děti mají možnost pohrát si na pískovišti, jezdit na odrážedlech a volně si hrát mezi stromy. Bohužel na zahradě neměly žádné herní prvky. Až dosud.

Vedení mariánskohorské radnice zajistilo v listopadu montáž herní sestavy a kolotoče vhodných pro děti do tří let na stávajícím hřišti MŠ Gen. Janka. Nové vybavení bude využívat všech 25 dětí z jeslí. Pro ty je stávající hřiště pro „velké“ děti z mateřinky přece jen nebezpečné a velké. Mrňouskové by z herních prvků pro školkové děti snadno mohli vypadnout. Nyní mají své vlastní a také je hned pořádně prozkoumali.

„Atrakce jsou pěkné a hlavně bezpečné,“ hodnotí Šárka Bečáková, vedoucí vychovatelka Jesliček. „Chtěli bychom radnici moc poděkovat, zahradu často využíváme a naše děti mohly do teď používat pouze plastovou klouzačku, a po ostatních prolézačkách jen závistivě pokukovaly. Teď již mají své vlastní,“ dodává.
 
„Také děti z Jesliček potřebují herní prvky, které jsou přizpůsobeny jejich věku. Nově vytvořené zázemí budou jistě rády využívat,“ doplnil starosta Patrik Hujdus.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »