Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Začala revitalizace parčíku před farou včetně Hozovy ulice

Poslední změna: Čtvrtek 11.10.2018 10:49

Dlouhodobě připravovaný projekt revitalizace parčíku před farou a Hozovy ulice se dočkal realizace. Součástí této obnovy budou nejen nové přístupové chodníky v parčíku, ale i lavičky, vysazení vánočního stromu včetně zeleně, obnovy památníku obětem války, ale i umístění nového uměleckého díla Srdce kříže. Toto nové umělecké dílo vzešlo z hlasování občanů v participativním rozpočtu.

Nabízely se dvě varianty, buď zhotovit zcela novou repliku stávajícího kříže před kostelem (tento kříž je v havarijním stavu a není možné ho opravit) nebo vytvořit nové dílo se stejnou tématikou a obsahem. Nakonec bylo rozhodnuto ve spolupráci se zdejší Fakultou umění Ostravské univerzity vybrat variantu nového díla. Na základě architektonických návrhů bylo vybráno dílo pana docenta Jaroslava Koléška s názvem Srdce kříže.

„Ve spolupráci s Římskokatolickou farností se nám podařilo získat na realizaci tohoto díla dotaci z programu Fajnovy prostor z Města Ostravy ve výši 457 000,-Kč,“ říká místostarostka obvodu Jana Pagáčová a dodává: “Tento návrh se nám moc líbil a obě strany, vedení radnice i farnost, se rozhodly pro provedení tohoto díla.“

Projektový návrh parčíku včetně vizualizace díla Srdce kříže můžete si prohlédnout na sekretariátě paní starostky. “ Jsem ráda, že tento veřejný prostor nedaleko Stojanova náměstí se dočká obnovy a přispěje se tak ke zkrášlení celého tohoto území,“ doplňuje starostka Liana Janáčková. Dokončení celkové revitalizace včetně nového díla se plánuje do konce měsíce června příštího roku.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »