Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Za ničení stromů v obvodu bylo podáno trestní oznámení

Poslední změna: Středa 11.04.2018 15:03

Mariánskohorský místostarosta Patrik Hujdus podal jménem městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky trestní oznámení na neznámého pachatele za to, že jeho jednáním dochází k poškozování a ničení stromů na území obvodu, které jsou v majetku města a jejichž správu městský obvod vykonává.

„Před časem mě oslovili místní obyvatelé, kteří si všimli, že se v okolí Stojanova náměstí a ulic Závišovy a Přemyslovců pohybuje člověk se psem bojového plemene, který svého psa nabádá k tomu, aby skákal na stromy a kousal do jejich kmenů. Ověřili jsme si, že několik stromů je skutečně poškozeno a vykazují známky podobného konání,“ říká Patrik Hujdus.

Radnice proto nechala zpracovat odborný posudek na míru poškození stromů a zároveň na vyčíslení škody, která městskému obvodu vznikla. Celkem se jedná téměř o třicet napadených stromů. Všechny je nutné speciálně ošetřit, aby se zamezilo infekcím dřevokazných hub a tím i další devastaci, jeden z nich dokonce bude nutné pokácet a vysadit místo něj nový.

„Jedná se tak celkem o škodu převyšující čtyřicet tisíc korun. Ta se ale může v budoucnu zvýšit, protože sedm stromů je poškozených natolik, že teprve čas ukáže, zdali útok ustojí a nebudou muset být také odstraněny. Pak by náklady byly několikanásobně vyšší,“ dodává místostarosta Hujdus.

Vedení radnice považuje čin neznámého pachatele za velmi závažný. Také z toho důvodu vyzývá všechny obyvatele, aby v případě, že se stanou svědky podobného jednání, neprodleně informovali Policii České republiky na lince 158, případně předali informaci strážníkům městské policie.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »