Volby do zastupitelstev a do Senátu se blíží

20/9 2022

V Mariánských Horách a Hulvákách se po čtyřech letech obmění zastupitelstvo obvodu. Zároveň budou obyvatelé obvodu vybírat své zástupce do Zastupitelstva města Ostravy a do Senátu. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby do zastupitelstev a do Senátu se blíží

„Už za pár dnů jdeme všichni volit a budu rád, když obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák skutečně přijdou. Vím, že lidé mají často na spoustu věcí svůj názor, ale obvykle si jej nechávají z různých důvodů pro sebe. Bude ale dobře, když využijí svou účast u voleb k tomu, aby jej svým hlasováním vyjádřili veřejně,“ uvedl starosta Patrik Hujdus.

O přízeň voličů v komunálních volbách v Mariánských Horách a Hulvákách se bude ucházet hned 13 politických subjektů. Je to o čtyři více než v roce 2018, kdy se o hlasy voličů ucházelo devět subjektů.

Množství uskupení kandidujících v Mariánských Horách a Hulvákách do 15členného zastupitelstva je raritní. Například sousední obvod Nová Ves má jen jednu jedinou kandidátku, lidé to obvykle nechtějí moc dělat. Přestože je tato práce poměrně nevděčná, u nás je o ni neobvyklý zájem. Věřím však, že lidé si kandidátní listiny dobře prostudují a dokážou zhodnotit současný stav a vizi do budoucna,“ řekl Patrik Hujdus.

Volby začnou v pátek 24. září ve 14 hodin. V tento den bude možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 25. září budou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Po prokázání totožnosti volič obdrží od volební komise prázdnou úřední obálku opatřenou úředním razítkem – pro zastupitelské volby je barvy šedé, pro senátní barvy žluté. Do těchto obálek voliči vkládají hlasovací lístky. Způsob, jak správně označit hlasovací lístek, najdete na stránkách Ministerstva vnitra.