Vedení radnice zavedlo preventivní opatření

2/6 2020

S postupným rozvolňováním vládních nařízení zavedených proti šíření nového typu koronaviru se vrátily do původního provozu také úřední hodiny mariánskohorské radnice. Občané obvodu mají nyní možnost přijít na radnici vyřídit vše potřebné bez předem domluvené schůzky. Zaměstnanci i veřejnost však musejí v budovách úřadu dodržovat přísné hygienické podmínky a minimalizovat osobní kontakt. Vedení radnice proto rozhodlo o zavedení několika preventivních opatření.

Vedení radnice zavedlo preventivní opatření

„Náš úřad denně navštěvují desítky občanů, kteří si chodí vyřizovat své záležitosti a řeší nejrůznější podněty. Stejně jako obchodníci mají u vchodu dezinfekci, také my jsme chtěli přispět k tomu, abychom preventivně bránili případnému šíření nákazy,“ uvedl k situaci starosta Patrik Hujdus.

Ve vstupním prostoru úřadu nyní působí koordinátoři, kteří zajistí přístup návštěvníků na jednotlivá pracoviště. U vstupu bude každému změřena teplota. Měření je prováděno bezdotykovým teploměrem z bezpečné vzdálenosti a výsledek je patrný během několika sekund. Tímto způsobem lze zajistit, že nikdo se symptomy onemocnění není do budovy vpuštěn, a riziko nákazy je tudíž menší. Vstup bude umožněn pouze s ochranou dýchacích cest, po vstupu musí každý použít dezinfekci na ruce.

„Přestože dochází k neustálému rozvolňování opatření, žádáme občany, aby i nadále upřednostnili písemný, elektronický či telefonický kontakt před kontaktem osobním v případech, kdy to je možné. Aktuálně má úřad nastaveny úřední hodiny na pondělky a středy od osmi do sedmnácti hodin. V neúředních dnech je ale po domluvě možné přijít také,“ doplnil starosta