Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Vánoční pletení věnců a další tvoření

Poslední změna: Úterý 05.12.2017 08:38

První prosincový den si mohl každý, kdo si chtěl zpříjemnit předvánoční čas, přijít do Střediska volného času Korunka v Mariánských Horách vyrobit svůj vlastní adventní věnec, nebo jinou vánoční ozdobu. Veškerý materiál pro výrobu byl k dispozici zdarma, akci uspořádal městský obvod Mariánské Hory a Hulváky pro děti i dospělé.

„Obliba vánočního tvoření a různých trhů v poslední době rychle stoupá. Proto jsme se rozhodli zapojit a vymysleli jsme pro naše spoluobčany první ročník vánočního pletení věnců s tím, že stačí jen přijít a domů odcházíte s krásným, voňavým a vlastnoručně vyrobeným věnečkem,“ říká starostka obvodu Liana Janáčková, která se akce osobně taky zúčastnila. Za čtyři hodiny bylo vyrobeno okolo osmdesáti věnců, s jejichž výrobou více či méně pomáhali zkušení profesionálové. Svůj věneček si přišli uplést a ozdobit mladí i starší nebo také rodiče s malými dětmi.

„Myslím, že nám vznikla milá tradice vánočního setkávání napříč generacemi, ve které budeme chtít určitě pokračovat. Zvláště po velmi pozitivních ohlasech ze strany účastníků,“ dodává starostka. Návštěvníci si kromě adventní ozdoby mohli vyrobit i potištěnou plátěnou tašku s vánoční tématikou a pochutnat si na sladkém občerstvení a vánočním punči.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »