Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

V září startuje další Malovaná olympiáda

Poslední změna: Středa 12.09.2018 15:11

Po předchozích úspěšných „Malovaných olympiádách“, které mariánskohorská radnice pro děti z mateřských škol a prvních ročníků Základní školy Gen. Janka uspořádala, se vedení obvodu rozhodlo akci znovu zopakovat. Děti se tak mohou těšit na středu 19. září, kdy se devět malovaných hřišť v našem obvodě promění v jeden olympijský stadion.

Princip soutěže bude velmi jednoduchý – navštívit co největší počet malovaných hřišť a zaskákat si na jednotlivých hrách. Porotci, kteří budou na místě, úspěšné absolvování každé hry zaznamenají do speciální kartičky, přičemž hodnotit se bude nejen formální zvládnutí pravidel dané hry, ale taky vlastní kreativita dětí a způsob provedení.

Celá akce bude rozdělena do dvou částí. Dopolední část od 9 do 11.30 hodin je vyhrazena školkám z našeho městského obvodu, odpoledne od 15 do 18 hodin si pak můžou zasoutěžit děti se svými rodiči, přičemž body získané v dopolední a odpolední části se budou sčítat.

„Hodnoticí kartičky dostanou děti dopoledne v mateřské nebo základní škole. Ti, kteří se z nějakého důvodu dopoledního programu nezúčastní, si budou moci kartičku vyzvednout odpoledne na kterémkoli z devíti stanovišť. Po absolvování soutěže je pak zase můžou nechat na posledním stanovišti, které navštíví. My si je vysbíráme, spočítáme body a nejlepší soutěžící pak odměníme,“ vysvětluje 1. místostarosta Patrik Hujdus.

Pro vítězství nebude nutné absolvovat všechna stanoviště, čím více jich ale děti navštíví, tím větší je šance na úspěch. Smyslem akce je podle místostarosty Hujduse především to, aby se všichni pobavili, prošli se po obvodě, zopakovali si pravidla jednotlivých her a případně si i vytvořili vlastní.

Konkrétní místa, kde se jednotlivá hřiště nachází, a návody k jednotlivým hrám jsou k dispozici v přehledné mapě na webu www.marianskehory.cz v sekci Informační rozcestník – Volný čas, sport a kultura – Malovaná hřiště.

Malovaná hřiště a konání „Malovaných olympiád“ spolufinancuje statutární město Ostrava v rámci Programu prevence kriminality.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »