Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

V Základní škole Gen. Janka přibylo v září 49 nových prvňáčků

Poslední změna: Středa 09.10.2019 14:07

Začal nový školní rok a do lavic usedlo v celé Ostravě přes 2500 prvňáčků, z toho 49 v našem městském obvodě v ZŠ Gen Janka a jejím detašovaném pracovišti v ulici Klicperově. Během jejich prvního slavnostního dne je přišel pozdravit také starosta Mariánských Hor a Hulvák, Patrik Hujdus, spolu s místostarostkou Janou Pagáčovou, která má resort na starosti, a přinesli dětem na uvítanou drobné dárečky.

V Mariánských Horách a Hulvákách probíhá již několik let tato tradiční návštěva neobvykle nadvakrát. Vždy první školní den a podruhé o týden později. Důvodem je, že část mariánskohorských prvňáčků absolvuje ozdravně-adaptační pobyt v Chorvatsku, který již pět let organizuje mariánskohorská radnice.

Všechny děti si od zástupců radnice odnesly taštičky, do kterých ihned zvědavě nakukovaly. V nich byl kouzelný kornout sladkostí, pastelky, pravítka a další školní potřeby, a také nejnovější vydání CD Čertovských pohádek, které jsou výsledkem literární soutěže pro děti, kterou rovněž radnice pořádá. „Věříme, že i díky těmto drobnostem budou mít děti na svůj první školní den krásnou vzpomínku. Prvních pět vítězných pohádek jsme namluvili spolu se všemi místostarosty našeho obvodu, a tak doufám, že v konkurenci s profesionálními moderátory Hitrádia Orion, kteří natočili zbývajících patnáct pohádek, před dětmi obstojíme,“ dodal starosta Patrik Hujdus.

V Mariánských Horách a Hulvákách navštěvuje základní školu 471 dětí. Obvod rovněž provozuje tři mateřské školy, do kterých dochází celkem 354 dětí, a dětskou skupinu Jesličky s 24 dětmi.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »