V našem obvodu vznikl jedinečný projekt, který studentům mediální tvorby přinese nové možnosti

11/10 2021

Vyšší odborná škola Mediální tvorby v Ostravě – Hulvákách (VOŠMET) se může pyšnit novým multimediálním studiem, ve kterém si studenti budou moci na vlastní kůži vyzkoušet práci s kamerou, co obnáší práce moderátora v rádiu nebo třeba, jak pracovat se zvukem a svým hlasem. Studio má studentům co nejvíce přiblížit praxi. Jeho slavnostní otevření se uskutečnilo ve středu 29. září odpoledne.

V našem obvodu vznikl jedinečný projekt, který studentům mediální tvorby přinese nové možnosti

VOŠMET se nyní může pochlubit novými prostory, které jsou přímo přizpůsobeny výuce studentů. Nové studio je vybaveno nejmodernější technikou a vedení školy si na jeho výstavbě dalo opravdu záležet. Čtyřměsíční vytrvalé nasazení, nakonec přineslo ovoce. V moderní studio byly přeměněny zanedbané prostory někdejších šaten.

„Inspirace na otevření tohoto studia mě chytla již před mnoha lety na vysokých soukromých školách, kde jsem byl svědkem toho, jak se dá velice pružně zajistit zázemí proto, aby se věci, které se učí, mohly následně trénovat a realizovat přímo ve škole,“ prohlásil majitel školy Radan Jünger, který ji koupil před třemi lety.

Studio je určeno prozatím pouze pro studenty vyšší odborné školy, ze slov Radana Jüngera však jasně vyplývá, že se nebrání ani spolupráci s jinými subjekty: „Zatím jsme nad komerčním využitím nepřemýšleli, ale dovedu si představit partnerství s někým, komu toto technické zázemí schází a může i využít spolupráci s našimi studenty a kantory. Může to mít i nějaký komerční podtitul, ale není to ten hlavní důvod, proč studio vzniklo. Hlavním účelem projektu je dělat to co učíme a učit to, co děláme.“ 

Slavnostního otevření multimediálního studia se zúčastnil i Patrik Hujdus, starosta městské části Mariánské hory a Hulváky, ve kterém se škola nachází. 

Starosta věří, že studio bude využívat i obvod, a to například k informování veřejnosti o aktuálním dění v Mariánských Horách a Hulvákách, nebo i k rozhovorům do komunálních voleb v příštím roce, v rámci kterých by spolu jednotliví kandidáti mohli diskutovat a představit tak voličům svoje plány a priority do dalších let. “Dosud jsme takovou příležitost neměli, celostátní média se zajímají spíše o velkou politiku, formát regionální debaty na místní úrovni by pro obyvatele obvodu ale mohl být zajímavý,” dodal Hujdus.

Cena původního projektu byla odhadována na zhruba padesát tisíc korun, konečná realizace se vyšplhala na více než půl milionu korun.

Vošmet je multimediální školou, ve které se vyučují všechny aspekty mediální tvorby. Škola si zakládá na praktické a zábavné výuce a přátelském přístupu vyučujících. Aktuálně má více než 50 studentů, zaplněny jsou všechny 3 ročníky a počet nových zájemců o studium mediální tvorby se každoročně zvyšuje. Více informací o škole na www.vosmet.cz.