Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Studenti pomáhají s bezpečností v obvodu

Poslední změna: Středa 27.09.2017 15:04

Mariánskohorská radnice realizuje už druhý ročník projektu bezpečnostních dobrovolníků, který je plně hrazen z dotace Ministerstva vnitra ČR. Studenti ze Střední odborné školy ochrany osob a majetku z Karviné prošli sérií odborných školení zaměřených nejen na bezpečnost, ale také krizovou komunikaci a první pomoc, a v posledním zářijovém týdnu vyrazili do ulic obvodu.

„Bezpečnostní dobrovolníci se pohybují obvodem ve skupinkách po předem vytipovaných trasách. Ty pravidelně plánují koordinátoři projektu. Kdyby někdo z občanů měl tip, kde v obvodu by se měli dobrovolníci objevit, ať se obrátí na naši radnici, budeme se snažit reagovat a dobrovolníky tam co nejrychleji vyšleme,“  říká 1. místostarosta obvodu Patrik Hujdus.

Studenti během výkonu své činnosti monitorují výskyt sociálně-patologických jevů převážně u škol a školek v obvodu, pomáhají zajišťovat bezpečnost na přechodech pro chodce a případně asistují starším občanům při přecházení. Jejich úkolem je také hledat černé skládky, upozorňovat řidiče na špatné parkování nebo třeba monitorovat a následné hlásit poničené dopravní značky nebo dětské prvky, lavičky a další. „V loňském ročníku jsme dokonce měli případ, kdy se dobrovolníkům podařilo zabránit krádeži v obchodě, který navštívili. Včas si všimli, že si zákazník dává věci místo do nákupního košíku do své kapsy,“ vzpomíná místostarosta. Projekt bezpečnostních dobrovolníků bude ukončen na začátku prosince.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »