Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Spokojení předškoláci se vrátili z ozdravných pobytů

Poslední změna: Úterý 14.05.2019 15:28

Místo ve školce a škole strávily desítky mariánskohorských dětí z mateřských škol na horách. Mariánskohorská radnice je tam opět mohla poslat díky dotaci Moravskoslezského kraje a jako každoročně byl o pobyty velký zájem.

Akce byla rozdělena do tří čtrnáctidenních turnusů a zúčastnilo se jí téměř sto dětí předškolního věku v doprovodu jejich rodičů. Část pobytu byla hrazena z dotace kraje a zbylou část nákladů uhradil městský obvod Mariánské Hory a Hulváky ze svého rozpočtu.

„Díky krajské dotaci a dofinancování nákladů z rozpočtu našeho obvodu mají  děti a částečně také rodiče hrazeno ubytování, včetně plné penze pitného režimu a svačin, ale také dopravu do místa konání akce a zpět. Rodiny tak za celý pobyt doplácely pouze tři tisíce korun,řekla 1. místostarostka Jana Pagáčová.

Od poloviny března tak vyjely od mariánskohorské radnice tři autobusy plné dětí a jejich rodinných příslušníků, kdy každý mířil trochu jiným směrem, a rodiny tak měly možnost si místo ozdravného pobytu vybrat. První turnus se uskutečnil v malebném prostředí obce Bílé v Beskydech, kde měly rodiny možnost využít také služby lyžařského instruktora, což řada z nich skutečně učinila. Do Chráněné krajinné oblasti Jeseníků se vypravili účastníci druhého turnusu na přelomu března a dubna, a to do hotelu Kamzík, který leží na úpatí Hrubého Jeseníku a nabízí krytý vyhřívaný bazén a řadu wellness služeb. S třetím turnusem, který se konal ve druhé polovině dubna, děti vyrazily do lázeňského městečka Luhačovic, do hotelu Adamantino.

„Ozdravný pobyt v hotelu Adamantino jsme si s dětmi i manželkou moc užili. Krásné prostředí kolem hotelu s přehradou a několik dětských hřišť v Pozlovicích a Luhačovicích jsou jistota dětské i rodičovské spokojenosti. K tomu výborné jídlo v hotelu, zkušená, milá, ochotná delegátka a výborné učitelky z mateřských škol, organizující dopolední školku a večerní aktivity, prostě paráda. Moc děkujeme městskému obvodu za uskutečnění ozdravného pobytu, určitě bychom chtěli jet i v příštím roce,“ napsal nám z posledního pobytu spokojený tatínek Karel Synek.

Za naši radnici tak zbývá jen dodat – ozdravné pobyty se vydařily. Rodiče s dětmi načerpali sílu, energii a odvezli si mnoho krásných zážitků a vzpomínek. A to je vlastně i smysl celé akce.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »