Školu, školky i Jesličky čekají novinky

23/1 2023

Mariánskohorská radnice každoročně výrazně investuje zejména do oprav a inovací ve školních budovách, a četné plány má i pro tento rok. Oprava střechy, elektroinstalace nebo oplocení mateřské školy. To je jen část prací, které prostřednictvím dodavatelských firem chystá radnice ve svých školských zařízeních.

Školu, školky i Jesličky čekají novinky

Před několika týdny se v Základní škole Gen. Janka sešli starosta Patrik Hujdus, místostarosta pro oblast školství Petr Becher, ředitel školy Martin Kolář a další pracovníci, aby společně naplánovali rekonstrukci elektroinstalace, střechy, vybudování nových šaten a úpravu vstupního prostoru školy. Elektroinstalace se projektuje, a ještě to pár dnů zabere, ale první náhledy na modernizovaný vestibul i šatny už jsou na světě. „Pro naše děti potřebujeme atraktivní a moderní školu, do které se budou těšit. Věřím, že díky realizaci naplánovaných oprav a rekonstrukcí se nám podaří školu postupně modernizovat a dělat hezčí. To další je pak samozřejmě už hlavně na učitelích a dětech,“ řekl místostarosta Petr Becher.

Investice do budovy Mateřské školy Gen. Janka, ve které sídlí také dětská skupina Jesličky, se týká hlavně rekonstrukce elektrorozvodů a rozšiřování její kapacity. Bude upravena část budovy, kterou dříve využívala ve dvou podlažích hudební škola. Přestavbou vzniknou dvě třídy, jedna pro děti mateřské školy a druhá pro potřeby Jesliček. Úpravou projdou také sociální zařízení, kuchyňka a technické zázemí pro zaměstnance. Radnice vyčlenila na opravy ve školce dva miliony korun. Celkové předpokládané náklady na investice do školních zařízení jsou celkem 15 miliónů korun.

Tento způsob zvyšování počtu míst v dětských zařízeních není tak ekonomicky náročný jako výstavba nové školky. Navíc se lépe využijí prázdné prostory. V současnosti se nám sice daří uspokojovat poptávku rodičů po umístění dětí, vnímáme však rostoucí zájem a chceme být připraveni,“ uvedl Petr Becher.

Zkrátka nepřijdou ani ostatní školky, jejichž zřizovatelem je radnice. V Mateřské škole Matrosovově se letos uskuteční rekonstrukce vytápění a kotelny. Díky rekonstrukci dojde ke zvýšení tepelného komfortu budovy a pomůže uspořit finanční prostředky. Nevzhledný plot, oddělující školku v ulici Zelené od chátrajících garáží, dostane nový nátěr, plný pohádkových motivů, a ve školce U Dvoru, ve které byla na podzim dokončena přírodní učebna pro děti, budou dokončeny zahradní úpravy, díky kterým dostane zahrada zcela novou tvář.