Senior expres znovu vyjíždí

16/2 2021

Od 17. února mohou po přestávce způsobené nouzovým stavem občané Mariánských Hor a Hulvák znovu využívat službu Senior Expres, a to za podmínek, na které byli zvyklí. 

Senior expres znovu vyjíždí

Využívat jej mohou obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák starší 65 let a držitelé karty ZTP a ZTP/P nejen k nutným návštěvám lékařů, ale i např. k cestě do nemocnice, na rehabilitace, na úřad a podobně. Samozřejmě bude nadále platit, že cestující před nástupem do senior expresu musí mít nasazenou roušku, případně respirátor. Po každé jízdě bude vůz dezinfikován.

Cestující si může službu objednat maximálně čtyřikrát za měsíc a za jednu jízdu uhradí 20 korun. Poplatek ve stejné výši zaplatí i doprovod cestujícího, pouze doprovod držitelů průkazů ZTP a ZTP/P má jízdu zdarma. Pokud si lidé stihnou vyřídit své záležitosti do 15 minut, řidič na ně počká a domů je odveze bez dalších poplatků. V případě, že jejich zdržení bude delší, po domluvě pro ně řidič přijede, ale cesta zpět bude opět zpoplatněna částkou ve výši 20 korun, zbylé náklady dotuje radnice.

Služba je k dispozici každý pracovní den od 7 do 15 hodin, s poslední možnou jízdou nejpozději od 14 hodin. Zájemci se mohou telefonicky objednávat, a to nejpozději den předem, včetně případné cesty zpět. Telefonické objednávky jsou přijímány od pondělí do čtvrtka v době 8 až 14 hod. a v pátek v době 8 až 11 hod. na telefonním čísle 599 459 200.