Senior Expres obnovil své služby

29/5 2020

Život v obvodu se pomalu vrací do normálu. Součástí postupného rozvolňování přísných opatření, která byla přijata v návaznosti na průběh epidemie, je mimo jiné možnost znovu využít služeb Senior Expresu. Služba pro mariánskohorské seniory fungovala až do březnového přerušení už od jara roku 2015 a těšila se vždy velkému zájmu.

Senior Expres obnovil své služby

Přijali jsme několik bezpečnostních opatření, kdy po každé jízdě je zadní část vozu dezinfikována. Přesto bychom rádi apelovali na naše nejstarší občany, kteří jsou rizikovou skupinou, aby službu využívali opravdu jen pro nejnutnější cesty k lékaři. Zároveň je nutné, aby cestující měli před nástupem do vozu nasazeny roušky,“ uvedla místostarostka Jana Pagáčová. Nově budou moci senioři cestovat pouze po jednom. V případě, že je nutný doprovod, může se jednat pouze o člena společné domácnosti.

Oblíbený Senior Expres do dnešního dne využili senioři již k 4312 jízdám. Mariánské Hory a Hulváky byly první městský obvod v Ostravě, který službu zvýhodněné přepravy s využitím vlastního automobilu a řidiče zavedl, a řada lidí netušila, co si pod tímto pojmem může představit.

Dnes už je poměrně známé, že se nejedná o klasickou taxislužbu, ale především o službu sociální, kterou mohou využít obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák starší 65 let a držitelé karty ZTP a ZTP/P na dopravu k lékařům, do nemocnic, na úřad a další místa.

Cestující si může službu objednat maximálně čtyřikrát za měsíc a za jednu jízdu uhradí 20 korun. Poplatek ve stejné výši zaplatí i doprovod cestujícího, pouze doprovod držitelů průkazů ZTP a ZTP/P má jízdu zdarma. Pokud si lidé stihnou vyřídit své záležitosti do 15 minut, řidič na ně počká a domů je odveze bez dalších poplatků. V případě, že jejich zdržení bude delší, po domluvě pro ně řidič přijede, ale cesta zpět bude opět zpoplatněna částkou ve výši 20 korun, zbylé náklady dotuje radnice.

Služba je k dispozici každý pracovní den od 7 do 15 hodin, s poslední možnou jízdou nejpozději od 14 hodin. Zájemci se mohou telefonicky objednávat, a to nejpozději den předem, včetně případné cesty zpět. Telefonické objednávky jsou přijímány od pondělí do čtvrtka v době 8 až 14 hod. a v pátek v době 8 až 11 hod. na telefonním čísle 599 459 200.