Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Rychlost na Korunní ulici měří radary

Poslední změna: Úterý 07.11.2017 12:27

Za účelem zvýšení bezpečnosti místních obyvatel nechalo vedení radnice v ulici Korunní umístit dva bezpečnostní radary. Je zde totiž obytná zóna, ve které platí maximální povolená rychlost vozidel 20 kilometrů v hodině. Mnozí řidiči ale tuto povinnost nerespektují a jezdí rychleji. Díky radarům by se to mělo změnit.

„Povolenou rychlost na Korunní ulici řidiči překračují poměrně často a mnohdy ani nevědí, jakou rychlostí mají v této zóně jet. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že do ulice nainstalujeme měřiče, které budou rychlost projíždějících automobilů měřit v obou směrech a na případné překročení povolené rychlosti řidiče upozorní,“  řekl 1. místostarosta obvodu Patrik Hujdus.

Jeden radar je umístěn u křižovatky ulice Korunní s ulicí Sušilovou ve směru od mariánskohorské radnice, druhý radar měří rychlost vozidel od příjezdu z křižovatky ulic Korunní, Baarovy a Emila Filly ve směru ke kostelu Panny Marie Královny. Oba tak pomáhají v tom, aby v dostatečné vzdálenosti před Střediskem volného času Korunka, které se uprostřed vymezeného prostoru nachází a které je navštěvováno především dětmi, byli řidiči upozorněni na svou rychlost a zpomalili. Že to je potřeba, dokazují první data získaná z radarů. Průměrná rychlost ve sledovaném úseku za poslední měsíc je 30 kilometrů za hodinu, měřiče ale zaznamenaly několik řidičů, kteří se svými automobily obytnou zónou v Korunní ulicí projeli rychlostí převyšující padesátku.

„Instalace radarů nás celkem vyšla na sto tisíc korun. Pochopitelně radar není všemocný, a pokud neukázněný řidič nebude chtít respektovat pravidla silničního provozu, v danou chvíli ho nic nezastaví, ani nezpomalí. Je to ale věc zodpovědnosti každého z nás. Fakticky ani celá řada spoluobčanů nevěděla, že se v obytné zóně nesmí jezdit rychleji než dvacítkou, světelná signalizace je na to nyní nově upozorní,“ dodává místostarosta Hujdus, který současně připomíná, že Korunní ulice není hlavní cesta a platí zde pravidlo pravé ruky: „Jedná se o místa, kde se na Korunní napojují ulice Sušilova, Lomená, Hudební, Raisova, Pražákova, Kalvodova, ale taky Stojanovo náměstí. Všude tam je potřeba dávat přednost vozidlům přijíždějícím zprava, což se v mnoha případech vůbec neděje, a vznikají pak často zbytečné dopravní komplikace.“

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »