Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Řešte bezpečnost a romskou problematiku, vzkázali radnici v průzkumu lidé

Poslední změna: Úterý 26.06.2018 10:35

Bezpečnost, romská problematika, čistota, parkování v obvodu a opravy cest a chodníků – to je pět nejpalčivějších problémů jak je vnímají obyvatelé ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Vyplynulo to z průzkumu, který pro obvod vypracovala ostravská agentura Respond. Na dalších místech problémů na které by se měla radnice tohoto obvodu zaměřit, jsou podle místních obyvatel boj s hazardem, zlepšení ovzduší a životního prostředí vůbec.

„Ukazuje se, že obyvatele obvodu trápí to samé, co nás. Snažíme se dlouhodobě popisované jevy řešit a věřím, že se nám to postupně i daří,“ říká starostka obvodu Liana Janáčková.

Pokud se měli obyvatelé obvodu v průzkumu vyjádřit, co považují ve svém okolí za pozitivní, jmenovali na prvním místě opravené chodníky a silnice, rekonstruované zastávky, péči o zeleň a dětská hřiště.

A jak si podle obyvatel obvodu vedení jejich radnice ve své práci vede? „Obyvatelé měli vedení obvodu dát známky jako ve škole, tedy od jedničky do pětky,“ vysvětluje metodiku ředitel agentury Respond Ondrej Gažík. Výsledky jsou pro vedení obvodu příznivé: bezmála dvacet procent obyvatel hodnotí práci vedení jedničkou, přes 43 procent ocenilo radnici dvojkou.

Jedna z otázek, na něž obyvatelé obvodu v průzkumu odpovídali, se týkala informovanosti o dění v obvodu. Více než 62 procent obyvatel obvodu čerpá informace o kulturních a společenských akcích a obecně o dění v obvodu ze Zpravodaje, což toto médium staví na jasně první místo, kde obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák hledají informace o dění ve svém okolí.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »