Radnice pro obyvatele Mariánských Hor a Hulvák zřídila Senior Expres

16/3 2015

Vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky zřídilo pro občany starší 65 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P službu Senior Expres. Od 16. března do 15. dubna je v rámci zkušebního provozu určena výhradně obyvatelům domovů s pečovatelskou službou, poté pro všechny ostatní.

Radnice pro obyvatele Mariánských Hor a Hulvák zřídila Senior Expres

Chceme seniorům a zdravotně postiženým spoluobčanům umožnit pohodlnou přepravu, aby si bez problémů vyřídili, co potřebují, a nebyli odkázaní na městskou hromadnou dopravu anebo na své příbuzné. Službu je možné využít v rámci celé Ostravy na cestování k lékaři, do nemocnice, na rehabilitace, ale také například na úřad anebo do obchodu,“ řekla místostarostka obvodu Jana Pagáčová.

Cestující si může službu objednat maximálně třikrát za měsíc a za jednu jízdu uhradí 20 korun. Poplatek ve stejné výši zaplatí i doprovod cestujícího, pouze doprovod držitelů průkazů ZTP a ZTP/P má jízdu zdarma. Pokud si lidé stihnou vyřídit své záležitosti do 15 minut, řidič na ně počká a domů je odveze bez dalších poplatků. V případě, že jejich zdržení bude delší, po domluvě pro ně řidič přijede, ale cesta zpět bude opět zpoplatněna částkou ve výši 20 korun.

Senior Expres není klasickou taxislužbou. Jedná se především o službu sociální určenou pro obyvatele našeho městského obvodu, kteří potřebují pomoc a podporu ze strany radnice. Na provoz Senior Expres jsme využili stávající vozidlo úřadu a vlastní zaměstnance. Díky tomu nás vyjde služba levněji, protože ji nemusíme nakupovat od vybraného taxikáře nebo jiného dodavatele, a na požadavky seniorů a zdravotně postižených budeme schopni pružně reagovat,“ doplnila starostka Liana Janáčková.

Podmínkou pro využití služby je trvalý pobyt v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Služba je k dispozici v pracovní dny od 7 do 15 hodin a jízdu je potřeba si objednat na telefonním čísle 599 459 200 alespoň jeden den předem. 

Letáček SENIOR EXPRES s podrobnými informacemi ZDE