Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Projekt bezpečnostních dobrovolníků pro letošní rok skončil

Poslední změna: Středa 13.12.2017 14:03

Od konce září se v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky objevovali studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku z Karviné, kteří působili jako bezpečnostní dobrovolníci. Dohlíželi na bezpečnou cestu dětí do školy, pomáhali chodcům na přechodech, monitorovali černé skládky na území obvodu, v obytných zónách upozorňovali řidiče na bezpečnou jízdu a v bezprostředním okolí škol a školek dohlíželi na případné rizikové chování nejen dětí, ale také dospělých. Bezpečnostní dobrovolníci zamezili během svého působení několika krádežím, nebo našli ztracené cestovní doklady, které byly navráceny majitelce.

Ukončení projektu se uskutečnilo v pátek 8. prosince v obřadní síni mariánskohorské radnice. „Tato slavnostní akce ale nebyla jen o předání certifikátů. Studenti si také napsali krátký test, ve kterém jsme zmapovali znalosti, které nabyli během práce,“ říká Karel Synek, vedoucí projektu bezpečnostních dobrovolníků.

Studenti dostali od zástupců vedení městského obvodu, starostky Liany Janáčkové a místostarostky Jany Pagáčové, certifikáty a drobné dárkové balíčky s upomínkovými předměty. „Projekt jako takový je pro náš obvod velmi přínosný. Dobrovolníci upozorňují na drobné problémy, jako poškozené dopravní značení, překážky na komunikaci, nebo vznikající skládky. Díky včasné intervenci jsme schopní rychle zareagovat, než se třeba z malé skládky stane velký problém. Letos si například všimli rozbitého chodníku před školou, který ještě den před tím byl v pořádku. Mohli jsme okamžitě zjednat nápravu, aniž by si někdo ublížil,“ doplňuje starostka obvodu.

Projekt bezpečnostních dobrovolníků je plně financován z dotace Ministerstva vnitra ČR. Za dotační prostředky byly nakoupeny například bezpečnostní terčíky, reflexní oděvy a další pracovní potřeby pro dobrovolníky. Vedení radnice, ale také obyvatelé obvodu si aktivitu studentů chválí, také z toho důvodu se projekt v Mariánských Horách a Hulvákách realizoval již podruhé a je pravděpodobné, že bude pokračovat i v příštím roce.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »