Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Přijďte se podívat na Velikonoční jarmark

Poslední změna: Pondělí 15.04.2019 11:46

Příjemnou jarní atmosféru před velikonočními svátky doplní na Mariánském náměstí v úterý 16. dubna Velikonoční jarmark. Náměstí už dopoledne zaplní stánky s velikonočním sortimentem a dalším zbožím, občerstvením a také s řadou ukázek lidových řemesel, mezi kterými nebude chybět pletení pomlázek, zdobení kraslic, řezbářství, košíkářství či spřádání vlny přítomných oveček.

Některá řemesla si budou moci návštěvníci, zejména dětští, také vyzkoušet. Dobový kolorit řemeslného jarmarku našich předků odpoledne doplní pouliční flašinetář se zpěvankou, aby si návštěvníci mohli zazpívat. Své znalosti přírody si děti vyzkoušejí ve stánku přírodopisného kabinetu, kde se dovědí i něco nového. Kolotoč sveze nejmenší děti zdarma, stejně jako si větší děti mohou vyzkoušet speciálně upravená kola a koloběžky z klaunské cyklofarmy.

Pro mlsné jazýčky dětí nabídne jarmark cukrovou vatu a jiné dobroty. Také dospělé gurmány určitě uspokojí široká nabídka jarmarečních pochutin nejen z grilu či hrnce. V nabídce občerstvení se objeví i speciální velikonoční ležák netypického zabarvení.
 
Velikonoční jarmark pořádáme pravidelně již několik let, letos však chceme vítat jaro v novém prostředí zrekonstruovaného náměstí a symbolicky tak Mariánské náměstí po rekonstrukci slavnostně otevřít veřejnosti,“ vysvětluje starosta Patrik Hujdus a dodává: „Při plánování programu jsme mysleli hlavně na rodiny s dětmi, tak věříme, že se akce bude líbit a počasí nám bude přát.“
 
Odpolední doprovodný programu začíná ve 14 hodin a představí se během něj na podiu svými vystoupeními nejrůznější taneční, sportovní, hudební účinkující, kteří působí v našem obvodu, mezi nimiž nebude chybět folklórní soubor Hlubinka, cimbálová muzika Konopjan, tanečníci BeatUp Ostrava a další. V 15 hodin se v rámci Velikonočního jarmarku uskuteční slavnostní otevření náměstí po rekonstrukci za přítomnosti architektů a realizátorů s premiérou časosběrného filmového dokumentu o průběhu rekonstrukce. Poté bude program na pódiu pokračovat dalšími vystoupeními, aby závěr odpoledne obstarala od 16.30 hod. populární ostravská hudební skupina Šajtar.

Pokud bude přát počasí závěr Velikonočního jarmarku na Mariánském náměstí se promění v příjemný jarní podvečer s posezením u stánků s pochoutkami všeho druhu na novém náměstí před blížícími se Velikonocemi.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »