Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Postřik proti klíšťatům radnice zopakovala i letos

Poslední změna: Středa 09.05.2018 15:44

Na zahradách mariánskohorských mateřských škol a v okolí Základní školy Gen. Janka se děti a rodiče nemusí obávat klíšťat. Vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky totiž opět nechalo provést speciální postřik, který parazity zahubí.

Zkušenosti z předchozích let nám potvrdily, že postřik funguje a počet napadených dětí klíšťaty je minimální. Toto opatření proto na jaře opakujeme už třetím rokem,” řekl místostarosta Patrik Hujdus.

V rámci požadavku radnice bylo speciálně ošetřeno téměř 25 tisíc metrů čtverečních travnaté plochy.

„Jedná se především o všechny zahrady ve školkách, prostor kolem sportovního a dopravního hřiště u základní školy, ale taky o hřiště školní družiny. Od loňského roku jsme postřik rozšířili i do okolí domů s pečovatelskou službou, abychom před klíšťaty ochránili seniory, kteří v domech bydlí,“ upřesňuje místostarosta Hujdus.

Ředitelky příspěvkových organizací, na jejichž zahradách se postřiky provádí, si opatření velmi chválí. Také z toho důvodu letos radnice plánuje i druhou vlnu postřiků, která se uskuteční na konci srpna před začátkem nového školního roku a návratem dětí do školních zařízení po letních prázdninách.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »