Podzimní výlet pro seniory

15/7 2019

Každoročně vedení radnice pořádá dva zájezdy pro seniory, jeden na jaře a druhý na podzim. Letos jsme na jaře zavítali na Valašsko, konkrétně do Lešné a Valašského Meziříčí. Na podzim plánujeme se podívat na opačnou stranu, a to na Bruntálsko a Opavsko. Konkrétně na přehradu Slezská Harta a další zastávkou by byl Mlýn U vodníka Slámy v Háji ve Slezsku.

Podzimní výlet pro seniory

Vodní nádrž Slezská Harta je nejmladší a zároveň největší přehradou v Moravskoslezském kraji a byla vybudováno v letech 1987 až 1997 na řece Moravici. Kromě zásobování Ostravska pitnou vodou slouží také jako ochrana před povodněmi. Nabízí i pestré rekreační využití Kromě zásobování Ostravska pitnou vodou slouží jako ochrana před povodněmi a k rekreačním účelům. V minulém roce byla pořízena bezbariérová elektrická loď, která je unikátní vyhlídkovou lodí v rámci celého Česka. Tato loď pluje rychlostí 13 kilometrů za hodinu, pojme až 45 lidí a posádku. Rovněž je zde vybavení lodě – lodní bufet, bezbariérové WC a vyhlídková i zakrytá paluba. Vyplouvali bychom z přístaviště Leskovec nad Moravicí a plánovaný čas plavby je zhruba 90 minut. Poté bychom poobědvali nedaleko přístaviště v restauraci U kormidla. Cestou zpátky by nás čekala ještě návštěva zmíněného Mlýna U vodníka Slámy, který má bohatou historii. První zmínka o něm je již z roku 1460. Zde bychom zhlédli expozici tamějších mlýnů a dozvěděli se něco o tom, jak mlynáři v minulosti žili, jaké měli povinnosti a výsady. U mlýna se nachází pěkná restaurace s možností občerstvení. Odtud bychom již pokračovali domů, příjezd by byl okolo 17 hodin k radnici.

Vzhledem k tomu, že může být špatné počasí (déšť a případně velké vlny) a loď nevypluje, máme náhradní program zajištěn v podobě zámku Slezské Rudoltice a úzkokolejky Třemešná.

Organizační pokyny: Zájemci se mohou hlásit v pondělí 2. září od 8 hodin v obřadní síni, platba 200 korun na osobu. Termíny zájezdů: úterý 10. září a úterý 17. září, odjezd vždy v 8 hodin od radnice.

Věřím, že nám počasí vyjde a že se vám výlet bude líbit.

Za vedení radnice Jana Pagáčová, místostarostka