Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Participativní rozpočet v Mariánských Horách pokračuje

Poslední změna: Pátek 08.12.2017 14:24

Na konci října skončil příjem nápadů, které chtěli občané zařadit do druhého ročníku participativního rozpočtu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky s názvem Radnice pro lidi – lidé pro obvod. Zhruba třicítka projektů právě prochází hodnocením proveditelnosti ze strany pracovníků úřadu. Všechny, které budou zhodnoceny jako realizovatelné, postoupí do hlasování a právě mezi ně rozdělí obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák 1,5 milionu korun.

Přihlášené nápady jsou zaměřeny převážně do oblasti investic, zejména do oprav, případně vzniku nových zájmových míst v našem obvodu. Najdou se ale také projekty s kulturní a sportovní tematikou. „Participativní rozpočet nám dává jedinečnou příležitost zjistit, co by si lidé v obvodu přáli zlepšit, nebo co jim chybí. Myslím si, že letos se v návrzích sešly opravdu zajímavé projekty. I kdyby byly některé posouzeny jako nerealizovatelné, nebo by třeba nezískaly podporu v hlasování, bereme je jako zpětnou vazbu od občanů, kam bychom mohli směřovat případné další investice. Každý nápad je pro nás hodnotný a nezapadne,“ říká starostka obvodu Liana Janáčková.

Všechny projekty, o kterých budou občané hlasovat, budou v lednu dostupné na webových stránkách http://www.radniceprolidi.cz/, rovněž vyjdou ve speciální brožuře věnované participativnímu rozpočtu. V únoru se pak uskuteční on-line hlasování a v březnu budou moci občané hlasovat fyzicky na radnici.

Podle 1. místostarosty Patrika Hujduse vedení radnice nezapomnělo ani na vítězné návrhy z prvního ročníku. Mezinárodní turnaj fotbalových školiček, který získal největší podporu na internetu, se uskutečnil už v květnu na hřišti TJ Slovan Ostrava a zrealizovaná je i většina projektů, které vyhrály fyzické hlasování na radnici – na Klicperově ulici vyrostlo nové hřiště a nový prostor na hraní pro nejmenší děti byl vybudován v „Dolině“ na sídlišti Fifejdy I. Zcela nové dětské hřiště vzniklo také na Hulvákách mezi ulicemi Žákovskou a Lázeňskou. Díky hlasování občanů v prvním ročníku participativního rozpočtu získalo patnáct seniorů bezpčenostní tlačítka a na opravu čeká kašna před kostelem na Stojanově náměstí. „Ta jediná zatím hotová není. Poměrně zásadním způsobem nás totiž zdržely technické komplikace, na které jsme při realizaci narazili. A protože instalovat novou vodní trysku na zimu už nemělo smysl, projekt dokočníme na jaře,“ dodává Hujdus.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »