Ozdravné pobyty pro děti z mateřských škol probíhají

14/9 2020

Děti z mariánskohorských mateřských škol se v létě se svými rodiči zúčastnily ozdravného pobytu na Morávce. Jarní akce kvůli koronaviru musely být zrušeny, vedení obvodu ale přišlo s možností náhradních termínů a ten první se vydařil. Další budou následovat v listopadu a v prosinci.

Ozdravné pobyty pro děti z mateřských škol probíhají

Rodiny v Mariánských Horách a Hulvákách jsou již zvyklé, že jezdí vždy na jaře na pravidelné ozdravné pobyty pro děti z mateřinek. Ty letošní ale přerušila epidemie. Naštěstí se našly náhradní termíny i destinace.

„Rozhodli jsme se přesto pobyty v náhradních termínech uskutečnit a podařilo se nám najít nová místa, která splnila naše požadavky. První termín proběhl právě v létě na Morávce v Beskydech a zúčastnilo se jej šestnáct rodin,“ uvedl starosta Patrik Hujdus s tím, že všichni měli zajištěnou plnou penzi a dobrovolné aktivity.

Program zajistili studenti pedagogické fakulty Ostravské univerzity a k dispozici byl bazén, wellness i dětská hřiště, takže zábavy si děti užily dosyta a rodiče se také dobře bavily. Další dva turnusy se uskuteční v listopadu a v prosinci na Bílé a Horní Bečvě.