Ostravské pěšiny v Mariánských Horách

11/6 2021

Oblíbené komentované vycházky pořádané pod kubistickým logem Ostravské pěšiny letos třikrát zavítají i do Mariánských Hor a Hulvák. Tři naplánované trasy seznámí zájemce s dějinami Hulvák, Mariánských Hor a se zdejšími koloniemi.

Ostravské pěšiny v Mariánských Horách

První komentovaná vycházka se bude konat již 24. června a tématem budou Hulváky. Sraz zájemců bude v 17 hodin u konečné stanice trolejbusů s příznačným názvem Hulváky. Vycházka potrvá přibližně 90 minut. Návštěvníci se seznámí se způsobem založení Hulvák, etymologií jejich názvu a dále s význačnými budovami v oblasti. Závěr vycházky bude vyplněn povídáním o Hulváckém lese a o zdejším funkcionalistickém koupališti. Akce se bude konat za každého počasí, bude přístupná zdarma a bez předchozí rezervace. Akce se uskuteční za finanční podpory městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

O případném přesunu termínu vycházky, který může být vyvolán červnovou epidemiologickou situací, budete informováni na webu ostravskepesiny.cz a také na facebookových stránkách Mariánské Hory a Hulváky