Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Obecní jesličky mají volná místa a výhodnější ceny

Poslední změna: Pondělí 13.11.2017 12:45

V květnu loňského roku začaly fungovat mariánskohorské obecní jesličky. Od té doby je vyzkoušela řada spokojených dětí. „Jesličky jsme zřídili hlavně jako možnost pro ty rodiče, kteří se už chtějí, anebo potřebují vrátit do práce, ale jejich dítě je ještě malé na to, aby mohlo chodit do školky. Naše jesličky přijímají malé návštěvníky od jednoho do tří let věku,“ říká starostka městského obvodu Liana Janáčková a dodává, že o děti v jesličkách pečuje kvalifikovaný personál, složený ze čtyř odborných zdravotních sester. Kapacita jesliček je 24 dětí. Při dodržování požadavku maximálního počtu šesti dětí na jednu sestru je tak možné zajistit individuální přístup ke každému malému návštěvníkovi přizpůsobený jeho nárokům a potřebám.

Obvodu se podařilo získat na provoz jesliček dotaci z ministerstva školství, proto bylo možné rodičům nabídnout velmi přátelskou cenu za umístění dítěte do zařízení. I ta je navíc od 1. listopadu 2017 významně snížena. „Původně byly měsíční paušální poplatky stanoveny na 1500 a 3000 korun, nově ale jsou částky ještě výhodnější. Obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák za pobyt svého dítěte v jesličkách zaplatí pouze 500 korun měsíčně a za děti, které bydlí mimo náš městský obvod, jejich rodiče hradí 1500 korun za měsíc,“ upřesňuje 1. místostarosta Patrik Hujdus. K částce je ještě třeba připočítat poplatek za stravné. Díky přístupu vedení mariánskohorské radnice, které dlouhodobě podporuje rodiny s dětmi, jsou tak ceny v jesličkách velmi přátelské a vycházejí mnohem výhodněji než u podobných soukromých zařízení.

„Nabízíme také možnost umístit k nám dítě třeba jen na pár hodin v měsíci podle požadavků rodičů. Poplatek za toto máme nastavený na 50 korun za hodinu,“ říká vedoucí jesliček Šárka Bečáková a dodává, že jesličky dětem usnadňují socializaci v kolektivu. Děti si navíc najdou nové kamarády, se kterými si mohou hrát, a čeká je řada zajímavých akcí. Jesličky například spolupracují s Knihovnou města Ostravy, navštěvují je herci loutkových divadel a na děti čekají také různé oslavy, například Mikuláš, Den dětí, Vánoce nebo Velikonoce, pokaždé spojené s výrobou tematických ozdob. Každému malému návštěvníkovi v jesličkách pořádají narozeninovou oslavu s dortem a dárečky.

Veškeré informace o mariánskohorských obecních jesličkách a potřebné formuláře pro přihlášení dětí najdete na webových stránkách www.jeslicky.marianskehory.cz. Můžete se také podívat na facebookový profil „Jesličky Mariánské Hory“, kde najdete fotografie z akcí a života dětí v zařízení.

V současné době nejsou jesličky plně obsazené, na měsíční paušál můžou přijmout 5 dětí, na hodinovou docházku také. Počty se ale každým dnem mění.

Zájemci mohou kontaktovat pracovníky jesliček na telefonních číslech 720 951 072, 720 951 073 nebo na e-mailu jeslicky@marianskehory.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »