Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Naši senioři se se letos mohou vydat do valašského regionu

Poslední změna: Pátek 26.04.2019 14:10

Vedení radnice znovu připravuje pokračování oblíbených výletů pro naše seniory. Po úspěšném vyplutí po Baťově kanálu a zdolání Lysé hory se tentokrát spolu podíváme do valašského regionu. V obci Lešná, která je vzdálená sedm kilometrů od Valašského Meziříčí, navštívíme tamější zámek a zámecký park.

Zámek Kinských s areálem parku vznikl přestavbou vodní tvrze v 16. století. Dnes empírový zámek je kulturní památkou s anglickým přírodně krajinářským parkem K hlavním lákadlům této kulturní památky patří unikátní malované stropy, původní barokní podlaha i mobiliář z přelomu 19. a 20. století z majetku tehdejších pánů Kinských. Dnes mu atraktivitu dodávají nejen nově zrekonstruované historické interiéry, ale i anglický park se vzácnými dřevinami. Park se vyznačuje neobvyklým bohatstvím stromů s velkým zastoupením jehličnanů, bohatým keřovým patrem se sbírkou až stoletých jedinců azalek a rododendronů. Odborníky je park hodnocen jako druhý nejcennější na území severní Moravy a Slezska. Po těchto dvou prohlídkách bychom poobědvali v pěkném, nově zrekonstruovaném areálu Krásenského pivovaru ve Valašském Meziříčí, kde pro nás bude připraven chutný oběd. Poté se ještě na chvíli zastavíme v nedaleké Moravské gobelínové manufaktuře ve Valašském Meziříčí. Dozvíme se zde něco o historii tkalcovského řemesla, umění a textilního designu. Během prohlídky uvidíme nejen vznikat gobelín či vázání kobercových uzlů, ale spoustu věcí si budeme moci osahat a sami vyzkoušet. Navíc spatříme v chodu historické stroje, které jsou dnes již technickými památkami, můžeme zhlédnout dobové filmy o dílnách a řemeslech na Valašsku. Na závěr se budeme moci občerstvit ve stylové kavárně a prohlédnout si galerii moderních a historických tapiserií.

Výlet se uskuteční ve dvou termínech, a to v úterý 21. května a ve čtvrtek 23. května. Odjezd je stanoven vždy na 8 hodin od radnice a předpokládaný návrat zhruba v 16 hodin zpět k radnici. Zájemci se budou moci přihlásit v pondělí 6. května od 8 hodin v obřadní síni radnice. Účastníci výletu zaplatí částku 200 korun na osobu, kterou v rámci přihlášky uhradí přímo v obřadní síni. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit přímo na paní místostarostku Janu Pagáčovou, tel.: 599 459 212.

Věřím, že i letos spolu prožijeme pěkné chvíle při poznávání krás a zajímavostí této části Moravy.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »