Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

MŠ Zelená letos čeká rekonstrukce zahrady

Poslední změna: Pondělí 24.06.2019 14:22

Vedení mariánskohorské radnice se v předchozích letech postupně postaralo o regeneraci všech zahrad mateřských škol v našem obvodě. V posledních květnových dnech předalo budoucí staveniště stavební firmě, která zajistí rekonstrukci poslední z nich, mateřské školy na ulici Zelené.

Od investice přesahující 4,5 milionu korun včetně DPH si vedení mariánskohorské radnice slibuje rozšíření možností pohybových aktivit a aktivního odpočinku pro děti.

V areálu mateřské školy je v současnosti stav zahrady poměrně zastaralý a neplnící svůj účel, v posledních letech docházelo spíše jen k opravám původních herních prvků. Děti se tak po její opravě mohou těšit na úplně nové atrakce a sportoviště, při kterých bude kladen důraz hlavně na různorodé využití a bezpečnost dětí.

„Stavební práce by měly začít před příchodem prázdnin a na začátku příštího školního roku by mělo být hotovo. To znamená, že pokud bude stejně teplý podzim jako v minulých letech, budou mít děti spoustu času na to, aby se se všemi novinkami seznámily a na zahradě se vyřádily,“ řekla místostarostka Jana Pagáčová

Na zahradě vzniknou dvě půlkruhová hřiště, jedno pro třídy mladších dětí – tedy dvě pískoviště, kolotoč a malá herní soustava se skluzavkou a houpačkou. Starší děti se mohou těšit na lanovou pyramidu a velkou herní sestavu. Děti se dále dočkají kladiny, průlezky a stezky dovednosti, dále sportoviště s basketbalovými koši a domku pro nářadí. Další hřiště je navrženo pro logopedickou třídu. Bude mít pískoviště, šplhací sestavu a v dlažbě si děti budou moci zaskákat na skákacím panáku.

„V části zahrady vytvoříme svah pro dvě terénní skluzavky, a v zimě tak může umělý kopec sloužit zimním radovánkám, jako třeba sáňkování. Nakonec budou provedeny sadové úpravy,“ popisuje další kroky starosta Patrik Hujdus. Část zpevněných ploch bude opatřena novým povrchem, vznikne sedm nových parkovacích míst pro zásobování, vybudují se chodníky ze zámkové dlažby a doplní se lavičky, stůl s lavicemi, odpadkové koše a mnoho dalšího.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »