Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Mariánskohorští senioři vyrazili na podzimní výlet

Poslední změna: Středa 06.09.2017 17:51

Výlety pro seniory se v Mariánských Horách a Hulvákách pomalu stávají oblíbenou tradicí. Babičky a dědečkové už se byli podívat například na Lysé hoře, v lázních Darkov, v Kozlovicích, v Hradci nad Moravicí nebo v planetáriu. Tentokrát byl naplánován výlet do Nového Jičína a na zámek Kunín. Zcela zaplněný autobus vyrazil od mariánskohorské radnice v úterý 5. září ve čtvrt na devět ráno.

První zastávkou byl Nový Jičín a nově upravená expozice věnovaná generálu Laudonovi, od jehož narození letos uplynulo 300 let. Návštěvníci shlédli dokument o životě významného vojevůdce, výstavu dobových uniforem, ale také například lůžko z roku 1790, na kterém generál zemřel. „V rámci prohlídky si babičky a dědečkové mohli vyzkoušet i střílení z kanónu. Nejdřív museli dělo nabít a pak s ním stříleli na hradby. Všichni si to nadšeně zkoušeli,“ říká místostarostka Jana Pagáčová, která se seniory na výlet vyrazila, a dodává: „Po návštěvě této expozice jsme zamířili do návštěvnického centra, kde jsme se podívali, jak se vyrábějí slavné novojičínské klobouky. Samozřejmě jsme si je mohli i vyzkoušet, takže si všechny přítomné dámy přišly na své.“ Pro mariánskohorské výletníky byl připraven i dokumentární film o výrobě klobouků a také jedna ukázková výroba a ozdobení klobouku přímo na místě. Senioři si v Novém Jičíně prohlédli ještě Masarykovo náměstí, které bylo v roce 2015 vyhlášeno nejkrásnějším náměstí v ČR.

Po zhruba hodinové prohlídce se všichni přesunuli do Kunína. Nejprve byl na programu oběd v zámeckém prostředí, pak se všichni po výborném obědě ve dvou etapách vydali na prohlídku samotného zámku, který je známý nejen krásnými interiéry, ale také bohatou historií. Celá akce byla zakončena kolem půl čtvrté odpoledne návratem k radnici. „Myslím si, že se výlet, i přes malou nepřízeň počasí, povedl. Všichni, kteří s námi jeli, si program pochvalovali a bylo vidět, že si jej užívají. Dokonce se ptali, na kdy plánujeme další zájezd a kam by to bylo. To je ale překvapení, takže jsem nic neprozradila,“ uzavírá místostarostka Pagáčová.

Protože zájem o výlety pořádané vedením obvodu je v Mariánských Horách a Hulvákách velký, byl i výlet do Nového Jičína a do Kunína rozdělen na dva turnusy. Druhá skupina seniorů tak vyjede od mariánskohorské radnice ve čtvrtek 7. září.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »