Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Mariánskohorský ples přinesl peníze nemocnému chlapečkovi

Poslední změna: Úterý 11.03.2014 11:28

V sobotu 1. března se v Harmony Club Hotelu v Ostravě konal tradiční mariánskohorský ples, který pro širokou veřejnost pravidelně každý rok organizuje vedení radnice v čele se starostkou obvodu Lianou Janáčkovou. Stejně jako v minulých letech, i letos se tančilo ve dvou sálech, k tanci a poslechu hrály dvě hudební skupiny, nechyběla tombola s hodnotnými cenami a další zajímavý program, tentokrát s populárním zpěvákem Stanislavem Hložkem jako hlavním hostem večera.

Letošní ples Mariánských Hor a Hulvák byl ale v něčem výjimečný. Vedení radnice se totiž rozhodlo před půlnoční tombolu zařadit do programu také charitativní dražbu enkaustického obrazu (malba horkým voskem nanášeným speciální enkaustickou žehličkou), který namalovala starostka obvodu Liana Janáčková. Z vyvolávací ceny 1500 korun se díky příhozům dražitelů z řad hostů plesu hodnota obrazu vyšplhala až na 11 tisíc korun.

Přístup jednotlivých účastníků plesu mne hodně překvapil. Doufala jsem, že by se můj obraz mohl vydražit za tři, čtyři, možná pět tisíc korun, ale že se vytvoří tak skvělá atmosféra a cena se zastaví až na fantastických jedenácti tisících, to jsem opravdu nepředpokládala,“ řekla starostka Janáčková.

Do dražby se zapojili nejen hosté plesu z řad veřejnosti, ale také radní městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Částku 10 tisíc například nabídl 1. místostarosta obvodu Jiří Boháč, nakonec však obraz za nejvyšší sumu vydražili manželé Mertovi. „Chtěli jsme pomoci dobré věci. Koupit si obraz paní starostky Janáčkové a tím přispět na léčení nemocného chlapce nám přišlo jako dobrý nápad,“ dodal Arnošt Merta, majitel stanice technické kontroly silničních vozidel z Ostravy – Mariánských Hor.

Finanční prostředky získané dražbou budou věnovány manželům Jendrulkovým z Hrabyně, kteří se starají o nemocného syna Lukáše, který je tělesně a mentálně postižený. Trpí smíšenou formou dětské mozkové obrny, psychomotorickou retardací, epilepsií, atypickým autismem a centrálním hypotonickým syndromem. Jeho léčba je finančně náročná a zaměstnanci Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky již tohoto chlapečka několik měsíců podporují hromadným sběrem plastových víček

Rodiče Lukáška neměli vůbec tušení, že se na plese Mariánských Hor a Hulvák dražba obrazu paní starostky uskuteční. Nechtěli jsme jim dopředu něco slibovat, nevěděli jsme, za kolik peněz se nakonec obraz prodá. Proto věřím, že získaná částka pro ně byla velkým a příjemným překvapením, stejně jako pro nás,“ uzavřel radní městského obvodu Patrik Hujdus.


Na fotografii zleva: Starostka městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková, Milan Drozdek, majitel agentury, která ples pro radnici organizovala, a pan Arnošt Merta, vítěz dražby.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »