Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Mariánskohorská radnice chrání děti před klíšťaty

Poslední změna: Pondělí 22.05.2017 13:49

V zahradách mariánskohorských mateřských škol nebudou klíšťata. Vedení radnice městského obvodu se totiž rozhodlo zopakovat úspěšnou akci z loňského roku a opět nechalo na travnatý prostor kolem svých mateřinek aplikovat speciální postřik, který nebezpečné parazity přenášející klíšťovou encefalitidu a boreliózu zahubí.

„Naše loňská zkušenost s postřiky je pozitivní, výskyt klíšťat u školek se rapidně snížil. Chceme, aby děti byly v bezpečí a proto jsme akci zopakovali i letos, abychom riziko přisátí klíštěte ve venkovních areálech školských zařízení co nejvíce eliminovali,“ řekl 1. místostarosta obvodu Patrik Hujdus.

Speciální chemický postřik se realizoval v době nejvyšší aktivity klíšťat v pátek 19. a v sobotu 20. května v okolí Křesťanské mateřské školy a školek v ulicích U Dvoru, Gen. Janka, Zelené a Matrosovově, také na zahradě obecních Jesliček a v tomto roce poprvé i kolem nově otevřeného sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. Postřik byl proveden na konci pracovního týdne a o víkendu, kdy jsou zahrady mateřských škol pro veřejnost uzavřené. Přípravek sice není pro člověka škodlivý, ale je vhodné, aby bezprostředně po jeho aplikaci nedocházelo ke kontaktu s lidskou kůží.

Podle vedení radnice by mělo realizované opatření výskyt klíšťat v okolí školských zařízení efektivně minimalizovat. „Z dlouhodobého hlediska je ale možné, že se časem klíšťata v ošetřených plochách znovu objeví. Proto postřik budeme opakovat ještě v září na začátku nového školního roku, abychom měli co největší jistotu, že se rodiče o své děti při hraní v trávě nemusí obávat,“ doplnil místostarosta. V letošním roce dojde k aplikaci postřiku také v okolí domů s pečovatelskou službou na ulicích Šimáčkově a Novoveské, aby i senioři sedící venku na lavičkách a u altánů byli před klíšťaty ochráněni.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »