Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Mariánské Hory spustily projekt „Město v akci“

Poslední změna: Čtvrtek 11.05.2017 22:52

Větší informovanosti o všem zajímavém, co se v Ostravě v oblasti využití volného času obyvatel děje, chce přispět městský obvod Mariánské Hory a Hulváky. Na začátku května proto spustil dlouho připravovaný projekt s názvem Město v akci, který bude na webové stránce www.mestovakci.cz veřejnost informovat o sportovních, kulturních, ale i jiných akcích v našem městě. 

Vytvořili jsme informační portál, na kterém se lidé budou moci dozvídat o tom, co všechno se v Ostravě děje. Výhoda projektu je především ta, že o pořádaných akcích mohou veřejnost informovat sami organizátoři a vše je bezplatné,“ říká 1. místostarosta obvodu Patrik Hujdus, podle kterého měl původně portál sloužit pouze občanům z Mariánských Hor a Hulvák jako místní webová stránka o akcích konaných v obvodu. „Protože ale hodně pořádaných akcí má přesah do jiných částí města, rozhodli jsme se otevřít systém i pro ostatní. Jako první se přidal městský obvod Ostrava-Jih a budeme rádi, když se časem přidají další,“ dodal místostarosta.

Webová stránka funguje jednoduše. Pokud se chcete podívat, co se kde v Ostravě děje, máte možnost filtrovat jednotlivé akce z oblastí sportu, vzdělávání, kultury, zábavy a výstav. Aplikace také hned v úvodu stránky nabízí kalendář, v němž si návštěvník může zvolit měsíc, ale i konkrétní den, ve kterém chce nějakou akci najít.

Pravidla pro organizátory jsou rovněž jednoduchá. Informace o pořádané akci stačí vyplnit do připraveného formuláře a vybrat, do jaké kategorie akce spadá. Práce s formulářem je intuitivní a organizátorům přesně napovídá, jaké informace mají zadat. Vložit mohou úvodní fotografii k akci, ale také její program nebo třeba celý plakát. Každou zadanou akci kontrolují administrátoři, kteří dohlížejí na to, aby se na stránkách neobjevil závadný obsah. V případě, že se tak stane, můžou vybranou akci v systému zablokovat, případně vyzvat organizátora k odstranění chyb.

Více informací o projektu a první zveřejněné události najdete na webu www.mestovakci.cz. Vedení mariánskohorské radnice věří, že se časem portál stane oblíbeným partnerem Ostravanů při plánování jejich volného času a účasti na nejrůznějších akcích. 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »