Mariánské Hory a Hulváky spouští Mobilní rozhlas

29/6 2021

Chcete se včas dozvědět o blížících se odstávkách vody, dopravních omezeních, blokovém čištění komunikací či obdržet varování před uniklými zplodinami do ovzduší z nedalekých průmyslových areálů? Nebo jen chcete dostávat pozvánky na kulturní a sportovní akce a zprávy o dalším aktuálním dění v obvodě? To vše nově najdete na jednom místě – radnice nyní spouští aplikaci Mobilní rozhlas, nového pomocníka pro komunikaci s občany.

Mariánské Hory a Hulváky spouští Mobilní rozhlas

Mobilní rozhlas je obecné označení pro chytrou komunikaci samospráv s občany, a to především prostřednictvím mobilních telefonů. Aktuálně systém využívá více než půl miliónu lidí v 1655 městech a obcích v celé republice. Aplikace dokáže informovat občany rychle, ať jsou kdekoli, a navíc zdarma.

Lidé si u této aplikace mohou sami zvolit, o čem chtějí být informováni. Vybírat mohou třeba z dopravních omezení, přerušení dodávek vody, blížících se akcí v obvodu či informacemi o ztracených zvířátkách. Zaregistrovat se do něj mohou i občané, kteří nevlastní chytrý telefon – informace jim budou chodit formou SMS zprávy nebo prostřednictvím emailu. Radnice tak může velmi efektivně předávat praktické informace k aktuálnímu vývoji i lidem, kteří nepoužívají sociální média typu Facebook. Velkou výhodou Mobilního rozhlasu je, že zprávy může cílit podle jednotlivých skupin kontaktů, na konkrétní čtvrti nebo dokonce ulice.

Pokud se uživatelé zaregistrují včetně ulice svého bydliště, budeme schopni poslat zprávy zcela adresně jen těm lidem do konkrétního místa, kde se vyskytne například neplánovaná odstávka dodávky vody, úklid komunikace a podobně. Systém navíc umožňuje nejen zasílání textových či hlasových zpráv a mailů, ale je možné jej využívat pro ankety či třeba hlasování v participativním rozpočtu.

Aplikace je využitelná i opačným směrem. Lidé mohou jejím prostřednictvím dávat podněty, hlásit závady, informovat o černých skládkách. Vše stačí vyfotit a odeslat do aplikace. Místo podnětu bude zaznamenáno automaticky. Aplikace také pomáhá i při řešení ztrát a nálezů. Obyvatelé přitom nejsou zahlcováni širokým spektrem zpráv. Již při registraci prostřednictvím webové stránky nebo stažené aplikace si mohou navolit typ informací, které je zajímají. Stačí se jen registrovat na webu www.mobilnirozhlas.cz, přes mobilní aplikaci v telefonu nebo vyplnit zde uvedený formulář a ten zanést do podatelny úřadu.