Mariánské Hory a Hulváky mají vlastní parkoviště pro odtažená auta

7/6 2021

Nepoužívaná plocha v ulici Pašerových našla své využití. Radnice Mariánských Hor a Hulvák zde bude provozovat odtahové parkoviště pro nepojízdná vozidla. Prostor byl již opatřen novým plotem a označen. Je to další krok v boji s auty, která dlouhodobě zabírají parkovací místa nebo překážejí v ulicích obvodu.

Mariánské Hory a Hulváky mají vlastní parkoviště pro odtažená auta

Aktuálně řeší v obvodě pracovníci radnice asi deset dlouhodobě odstavených aut. Informace o nepojízdných autech obvod získává od strážníků, díky pochůzkové službě zaměstnanců radnice nebo hlášení občanů. Lidé na ně mohou upozorňovat také například prostřednictvím aplikace https://cistaova.ostrava.cz/.

„V loňském roce nabyla účinnosti novela zákona o pozemních komunikacích, která městům rozšířila prostor pro řešení dlouhodobě odstavených vozidel i bez doposud striktně specifikovaných známek autovraku a umožnila nám více vyčistit ulice,“ vysvětlil místostarosta Filip Čmiel.

Zákon radnicím umožňuje, aby vlastníky odstavených aut, která jsou více než šest měsíců technicky nezpůsobilá k provozu, vyzval k jejich zprovoznění nebo odstranění. Nejedná se jen o autovraky, ale také o automobily „pouze“ postrádající platnou známku o provedené STK. Majitelům dlouhodobě odstavených vozů je nejprve zaslána výzva, po uplynutí zákonných lhůt bude automobil převezen na odstavné parkoviště technických služeb a majitel vozu má další tři měsíce možnost si vozidlo vyzvednout. Samozřejmý bude účet za parkování. Pokud si vlastník po uplynutí těchto lhůt vozidlo nevyzvedne, bude prodáno ve veřejné dražbě

„Jsme rádi, že se nám takřka uprostřed obvodu podařilo najít poměrně zapadlé místo, kde je skvělá dopravní dostupnost a zároveň nebude nikoho v okolí rušit zvuk motorů či ohrožovat odtahový vůz,“ dodal Filip Čmiel