Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Mariánské Hory a Hulváky mají nové vedení

Poslední změna: Středa 07.11.2018 15:45

V pondělí 5. listopadu se uskutečnilo ustavující zastupitelstvo městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Zastupitelé zvolení v říjnových komunálních volbách složili slavnostní slib a zvolili nové vedení radnice.

Starostou se stal Patrik Hujdus (NEZÁVISLÍ), který v uplynulém období působil jako místostarosta. V čele obvodu nahradil dlouholetou starostku Lianu Janáčkovou (NEZÁVISLÍ). Ta již v dalším období nebude zastávat vedoucí funkci a zůstane řadovou zastupitelkou. Nový starosta bude mít na starosti finance, hospodaření obvodu a sociálně právní ochranu dětí.

První místostarostkou byla zvolena Jana Pagáčová (KDU-ČSL), které byly svěřeny odbory školství, kultury a volnočasových aktivit a sociální péče, místostarostou pro oblasti bytové a majetkové se stal Vladimír Řezáč (Ostravak).

Pětičlennou radu doplní dva neuvolnění místostarostové – Yveta Sekeráková (KSČM), zodpovědná za odbory vnitřních věcí a hospodářských činností, a Filip Čmiel (SPD), který bude mít na starosti místní hospodářství, výstavbu a životní prostředí.

Složení nového vedení obvodu odpovídá dohodě o koaliční spolupráci, kterou po volbách uzavřeli NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, KSČM, Ostravak a SPD.

„Každý z pěti koaličních partnerů má v radě jeden hlas. Deklarujeme tak rovnost při rozhodování a ochotu společně pracovat pro náš městský obvod a jeho obyvatele. Rádi bychom plynule navázali na činnost předchozího vedení ve všem dobrém, co se v minulosti již podařilo,“ říká nově zvolený starosta Patrik Hujdus.

 

Programové prohlášení

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »