Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Malovaná olympiáda se vydařila

Poslední změna: Pondělí 09.10.2017 14:16

Všechny děti nejen z městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky si mohly přijít v úterý 26. září zasoutěžit na malovanou olympiádu. Počasí se nakonec přece jen umoudřilo, a odpoledne se dokonce ukázalo i sluníčko. Nic tedy nebránilo tomu, aby se na celkem osmi stanovištích utkali malí závodníci například ve skákání panáka, hře Člověče, nezlob se! nebo opičí dráze.

Celý soutěžní den byl rozdělen do dvou částí. Dopoledne bylo vyhrazeno mateřským školám z našeho obvodu a také prvním dvěma třídám ZŠ Gen. Janka. Celkem se na hřištích vystřídalo několik stovek dětí. „Každé z dětí dostalo od své paní učitelky hodnoticí kartu, kam jim na jednotlivých stanovištích naši porotci zapisovali body. Nehodnotili jsme ale to, jestli děti umí přesná pravidla té či oné hry. Naopak důležitější bylo, jak si s hrou poradí, jestli si vymyslí třeba vlastní pravidla a jestli je celá akce baví. Myslím, že to se skutečně povedlo, děti nadšeně soutěžily a chtěly pokračovat dál a dál,“ popisuje 1. místostarosta Patrik Hujdus. Některé ze školek dokonce pojaly malovanou olympiádu jako malý výlet po obvodu a snažily se obejít co nejvíce stanovišť.

Odpolední část programu byla zase určena dětem a jejich rodinám. Ti, kteří už měli svou kartičku ze školy nebo školky, mohli navštívit některé z dalších osmi stanovišť, na kterých ještě nebyli.  Zasoutěžit si mohly ale i děti, které se dopoledního programu neúčastnily a šly třeba jen kolem. „Za celý den jsme rozdali přes tisícovku bonbonků a viděli obrovské množství nadšených malých soutěžících. Tím, že vyšlo i počasí, mnozí vyrazili na procházku a hřišť obešli opravdu hodně. Myslím si, že najít mezi dětmi vítěze bude složité, protože vyhrát by měly všechny,“ dodává místostarosta. Podle pravidel soutěže děti odevzdaly své hodnotící karty na posledním navštíveném stanovišti. Organizátoři soutěže pak body za jednotlivé disciplíny sečetli a prvních šest nejlepších závodníků pozvou na radnici, kde jim pogratulují a předají zajímavé ceny.

Malovaná olympiáda byla realizována na malovaných hřištích, kterých je od května letošního roku v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky celkem 11. Jejich seznam, včetně návodů a mapky s rozmístěním, naleznete na webových stránkách www.marianskehory.cz. Malovaná hřiště jsou spolufinancována z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »