Májové srdce na Mariánském náměstí láká všechny zamilované

20/5 2022

Květen je lásky čas a protože vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky chtělo také přispět k vytvoření romantické atmosféry v ulicích, vyrostlo na Mariánském náměstí na začátku měsíce velké májové srdce. Je vysoké téměř dva metry a s jeho instalací přímo uprostřed náměstí pomohli odborné firmě, která ho vyrobila, techničtí pracovníci radnice.

Májové srdce na Mariánském náměstí láká všechny zamilované

Jedna strana srdce je určena kolemjdoucím pro jejich májová vyznání, vroucí vzkazy milé nebo milému či verše, k nimž májový čas inspiruje. Druhá strana tvoří spolu s romantickou lavičkou pozadí pro májové fotografie, selfíčka milenců, partnerů a lásek.

„Chtěli jsme vytvořit něco netradičního, co u nás ještě nebylo. Vedle velkého srdce jsme proto umístili i dřevěnou truhlici, do které můžou obyvatelé našeho obvodu vkládat nejrůznější zamilované dopisy a vzkazy svým láskám. Může se jednat o lásky veřejné, ale třeba i tajné. Máme totiž plán, že na konci května popsané plátno vložíme do truhly a společně se vzkazy uvnitř truhlu zamkneme a umístíme ji na sto let do věže mariánskohorské radnice. Naši vnuci a pravnuci pak třeba po sto letech truhlu otevřou a možná budou velmi překvapeni, co jsme prožívali v těchto dnech,“ popsal další osudy vzkazů starosta obvodu Patrik Hujdus.

Srdce bude na Mariánském náměstí umístěno až do konce května a vedení radnice věří, že se lidem bude nápad líbit.