Letní kino bude plné hudby

10/6 2019

Také v tomto roce se mohou mariánskohorští obyvatelé těšit na tradiční filmové pátky pod širým nebem. A ty letošní budou mít jeden společný motiv, a to hudbu.

Letní kino bude plné hudby

„Na úvod filmové série pátečních letních projekcí jsme vybrali ten aktuálně nejznámější. Diváci se mohou těšit na filmový trhák Bohemian Rhapsody, a to na zcela netradičním místě. Promítat budeme v pátek 21. června od 21.30 hodin na Mariánském náměstí a všechny srdečně zveme,“ popisuje starosta Patrik Hujdus.

Životopisný oscarový film režiséra Bryana Singera z roku 2018, zachycující dobu patnácti let od založení rockové hudební skupiny Queen až po koncert Live Aid, šest let před smrtí zpěváka skupiny Freddieho Mercuryho, mohou zájemci zhlédnout zdarma.

Každý následující pátek bude promítání tradičně pokračovat v areálu dopravního hřiště při Základní škole Gen. Janka v Mariánských Horách. „Prázdniny jsme se rozhodli zahájit jako poděkování dětem za jejich celoroční úsilí hudební pohádkou Když draka bolí hlava. A jako speciální dárek se mohou těšit na návštěvu tvůrců pohádky a unikátní nahlédnutí do filmařské kuchyně, víc neprozradím,“ usmívá se starosta. Prvním prázdninovým filmem pak bude 5. července hvězdně obsazená hudební komedie Revival.

Program a promítací časy závislé hlavně na světelných podmínkách budeme průběžně upřesňovat na stránkách Zpravodaje, webových stránkách a facebookovém profilu našeho obvodu. Zájemci mohou informace najít také na stránkách festivalu letního ostravského kina, Ostravanům známým pod názvem FLOK, kterého jsme se stali v letošním roce součástí.

Takže deky, podsedáky a dobrou náladu s sebou. Sezona právě začíná!