Lanovka a trampolíny v Dolině na Fifejdách jsou dalšími z dokončených projektů participativního rozpočtu

4/9 2019

Hezké počasí v průběhu letních prázdnin umožnilo dokončit práce hned na několika vítězných návrzích participativního rozpočtu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky s názvem Radnice pro lidi, lidé pro obvod, který už třetím rokem organizuje mariánskohorská radnice.

Lanovka a trampolíny v Dolině na Fifejdách jsou dalšími z dokončených projektů participativního rozpočtu

Na sídlišti Fifejdy I byly vybudovány dva nové herní prvky, ze kterých se mohou těšit hlavně dětští obyvatelé Mariánských Hor, lanovka a městské trampolíny. Zástupci obvodu spolu s navrhovateli je veřejnosti slavnostně otevřeli symbolickým přestřihnutím pásky.

Lanovka v Dolině se díky hlasování obyvatel obvodu umístila na třetím místě z šesti vítězných návrhů a její vybudování nás vyšlo na necelých dvě stě třicet tisíc korun. Městské trampolíny skončily v hlasování na místě pátem a náklady na jejich pořízení byly zhruba dvěstě tisíc,“ řekla 1. místostarosta obvodu Jana Pagáčová.

Návrhy na vybudování obou herních prvků do participativního rozpočtu přihlásili manželé Synkovi, přičemž každý je autorem jednoho z nich. „Nápad na lanovku a trampolíny v Dolině, stejně jako jiné projekty, které jsme s manželkou navrhovali, vyšel z toho, že máme dvě malé děti a objíždíme s nimi různá hřiště nejen v Ostravě. Podobná zařízení se dceři všude líbily a je o ně zájem, proto nás napadlo, že by bylo fajn mít něco také v Dolině a vzali jsme si tyto projekty za své. Spoluobčané nám v předchozích ročnících participativního rozpočtu odhlasovali k realizaci už 4 projekty, což nás velmi těší a moc jim za to děkujeme. Už máme vymyšlené další nápady, které letos předložíme.“ řekl navrhovatel lanovky Karel Synek.

Věříme, že další dokončené projekty budou pro obyvatele inspirací, aby se se svými nápady zapojili do dalšího ročníku participativního rozpočtu, který se v průběhu měsíce září chystáme spustit,“ dodala Jana Pagáčová.

Informace o realizaci všech vítězných projektů a další novinky o participativním rozpočtu Mariánských Hor a Hulvák jsou k dispozici na webových stránkách www.radniceprolidi.cz.