Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Festival Souznění se představí také v našem obvodě

Poslední změna: Pondělí 19.11.2018 10:52

Dobré tradice přetrvávají, a proto vícežánrový festival Souznění zavítá také letos do městského obvodu Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky. Stane se tak v neděli 16. prosince, kdy v rámci této oblíbené akce proběhne v kostele Panny Marie Královny mše svaté. Důvodů, proč si organizátoři vybrali zrovna tento svatostánek, je několik. 

„Kostel je mi blízký proto, že kousek od něj už pětadvacet let s rodinou bydlím a také tento kostel navštěvuji. Navíc svého času v něm sloužil biskup František Lobkowicz, který má nad festivalem záštitu,“ vysvětluje ředitel a dramaturg festivalu Zdeněk Tofel a připojuje další zajímavosti: „A právě toto seznámení s biskupem je pro Souznění velmi důležité. Za jeden z podnětů pro vznik festivalu lze označit skutečnost, kdy soubor Valašský vojvoda z Kozlovic, jehož jsem členem, vystoupil v roce 1999 ve Vatikánu na významné akci, kde Česká republika předávala vánoční strom právě tomuto státu uvnitř Říma.“

Letošní novinkou bude, že během mše vystoupí jako součást liturgie pěvecký sbor Cantamus ze Lhotky pod Ondřejníkem, který ihned po mši nabídne třicetiminutové koncertní pásmo sváteční sborové tvorby.

Cílem Souznění je prezentovat a zároveň objevovat zvyky a tradice vymezené dobou adventu, Vánoc a Nového roku.

Dvacátý ročník mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění zpestří předvánoční čas také na dalších místech v Moravskoslezském kraji, konkrétně ve Frýdku-Místku (13. prosince), v Kunčicích pod Ondřejníkem (14. prosince), Kozlovic (15. prosince) a ve Frenštátu pod Radhoštěm (16. prosince).

Více informací na www.souzneni-festival.cz.   

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »