Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Devátý ročník literární soutěže Čertovské pohádky má téma Čerti na zahrádce

Poslední změna: Pondělí 08.04.2019 09:16

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky vyhlásil už devátý ročník literární soutěže Čertovské pohádky. Soutěž je určena všem dětem, které bydlí v Moravskoslezském kraji a navštěvují základní školu, nebo adekvátní ročníky víceletých gymnázií.

„Stačí napsat pohádku v délce jedné strany formátu A4, ve které se v hlavní roli objeví čert, a nejpozději do desátého května nám ji poslat na e-mailovou adresu soutez@certovskepohadky.cz. Téma letošního ročníku se jmenuje Čerti na zahrádce a my jsme moc zvědaví, jaké zajímavé příběhy se nám opět sejdou," říká starosta obvodu Patrik Hujdus.

Dětem s psaním můžou pomáhat rodiče, ale hlavní myšlenka příběhu a následný děj pohádky musí být kompletně zpracovány dětmi. Pohádku je pak nutné odeslat společně s kontaktními údaji na rodiče autora a pak už jen vyčkat rozhodnutí poroty.

V květnu porotci všechny pohádky přečtou, vyberou ty nejhezčí a v červnu se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům. Nejhezčí pohádky pak namluví moderátoři Hitrádia Orion společně se zástupci vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky na CD, které v září dostanou jako dárek na začátku školního roku prvňáčci vybraných základních škol.

"Soutěž organizujeme už od roku 2011. Každým rokem dostáváme stále více krásných a originálních pohádek, a výběr těch nejhezčích je tak dost obtížný. V loňském roce se nám sešlo téměř čtyři sta pohádkových příběhů a musím říct, že nápaditost a propracovanost zaslaných příspěvků příjemně překvapila i členy odborné poroty. Je pěkné vidět, že v době přesycené moderními technologiemi mají děti stále zájem o literaturu i chuť ji sami tvořit.  Doufáme, že i letos bude mezi malými autory o soutěž zájem a my se pokusíme děti motivovat mimo jiné, také lákavými cenami, které díky partnerům můžeme vítězům poskytnout," dodává starosta. 

V letošním ročníku soutěže se autoři nejhezčích pohádek mohou těšit například na dovolenou pro celou rodinu v atraktivním prostředí na horách, ale i na další ceny. Na některé z vítězů již čeká kvalitní mobilní telefon a radost jiným udělá určitě rodinná permanentka do zoologické zahrady Ostrava.

Více informací o soutěži je k dispozici na www.certovskepohadky.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »