Devátá sezona mariánskohorského Senior Expresu

31/5 2023

Nyní již velmi populární a značně využívaný Senior Expres vyjel na svou první jízdu 8. dubna 2015. O tom, že služba opravdu pomáhá, svědčí to, že doposavad ji senioři využili 7 224⨯. Mariánské Hory a Hulváky byly první městský obvod v Ostravě, který službu zvýhodněné přepravy s využitím vlastního automobilu a řidiče zavedl, a řada lidí tenkrát netušila, co si pod tímto pojmem může představit.

Devátá sezona mariánskohorského Senior Expresu

Dnes už je poměrně známé, že se nejedná o klasickou taxislužbu, ale především o službu sociální, kterou mohou využít obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák starší 65 let a držitelé karty ZTP a ZTP/P na dopravu k lékařům, do nemocnic, na úřady a další místa, kam potřebují.

„Řidiči již s našimi seniory najezdili za celou dobu existence služby více než 110 tisíc kilometrů. Seniorům s dopravou na potřebná místa jsme začali pomáhat jako jedni z prvních v Ostravě a také máme nejnižší věkovou hranici, od které naše dědečky a babičky vozíme. K přepravě nevyužíváme externí firmu, ale vlastní zaměstnance, což nám přináší řadu výhod. Seniory z našeho obvodu navíc většinou dobře známe, a jim tak stačí pouze zavolat naší dispečerce a již se dále nemusí prokazovat různými speciálními průkazy, jak je tomu třeba jinde,“ řekl starosta Patrik Hujdus.

Cestující si může službu objednat maximálně čtyřikrát do měsíce a za jednu jízdu uhradí 20 korun. Poplatek ve stejné výši zaplatí i doprovod cestujícího, pouze doprovod držitelů průkazů ZTP a ZTP/P má jízdu zdarma. Pokud si lidé stihnou vyřídit své záležitosti do 15 minut, řidič na ně počká a domů je odveze bez dalších poplatků. V případě, že jejich zdržení bude delší, po domluvě pro ně řidič přijede, ale cesta zpět bude opět zpoplatněna částkou ve výši 20 korun, zbývající náklady dotuje radnice. Služba je k dispozici každý pracovní den od 7 do 15 hodin, s poslední možnou jízdou nejpozději od 14 hodin. Zájemci se mohou telefonicky objednávat, a to nejpozději den předem, včetně případné cesty zpět. Telefonické objednávky jsou přijímány od pondělí do čtvrtka v době 8 až 14 hodin a v pátek v době 8 až 11 hodin na telefonním čísle 599 459 222.