Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Děti seniorům vyrobily vánoční přání

Poslední změna: Středa 27.12.2017 16:49 by marh1742

Žáci Základní školy Gen. Janka v Mariánských Horách s koncem roku nezapomněli na své starší spoluobčany a vyrobili seniorům speciální vánoční a novoroční přání. Jedná se o tradici, na které se základní školou už několik let spolupracuje vedení mariánskohorské radnice. 

Každoročně škole poskytneme finanční prostředky na nákup materiálu a dalších potřeb, ze kterých děti pod vedením učitelek a učitelů přáníčka vyrábějí. Vznikne tak několik set jedinečných a originálních přání, která pak předáváme seniorům,“ říká 1. místostarosta obvodu Patrik Hujdus. 

Přáníčka pravidelně míří do mariánskohorských domů s pečovatelskou službou na ulicích Šimáčkově a Novoveské, letos poprvé děti obdarovaly také babičky a dědečky v Domově pro seniory Iris v Rybářské ulici.

Do výroby přání se zapojují všechny třídy školy, včetně těch nejmladších žáků, kvalita výrobků a nápaditost jejich tvůrců se přitom v průběhu let postupně zvyšuje.

Jsme rádi, že se v našem městském obvodu tato milá akce stala již tradicí. Přispívá k navození správné vánoční atmosféry, kdy lidé na sebe myslí a nejsou si lhostejní,“ dodává starostka Liana Janáčková.

ZDE se můžete podívat na televizní reportáž o projektu.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 459 102, 200


Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
Přemyslovců 63
709 36 Ostrava - Mariánské Hory


Úřední hodiny »