Čekání na Vánoce opět zpestří Vánoční trhy

7/12 2022

Rok se s rokem sešel, jeden si skoro nevšiml a už se nám zase blíží adventní doba vánočních příprav na příchod Ježíška a nejkrásnější svátky v roce. Naše radnice připravuje od pátku 9. prosince do čtvrtka 22. prosince opět Vánoční trhy na Mariánském náměstí.

Čekání na Vánoce opět zpestří Vánoční trhy

Stánky budou nabízet tradiční punč a svařené víno, ale také pestrou nabídku předvánočního zboží, dárků, ozdob, specialit, koření, sýrů a uzenin na slavnostní stůl. Správnou atmosféru pro sousedská setkání a zastavení v předvánočním shonu bude dotvářet doprovodný program, který vedle hudebních vystoupení nejrůznějších žánrů nabídne něco i rodinám s dětmi.

Zájem veřejnosti, jaký se potkal s loňským nápadem dát o vánočních trzích prostor také lidské dobrotě, sounáležitosti a pochopení, potěšil vedení obvodu natolik, že také letos bude součástí trhů charitativní sbírka pro děti v nemocnicích, osamělé seniory, potřebné v nouzi a zvířátka v útulcích. Lidé tak budou moci také letos do jednoho ze stánků přinášet své dárky jiným. Náš obecní betlém jistě znáte, letos dostane nový přístřešek, a možná i něco víc.

Slavnostní zahájení Vánočních trhů v pátek 9. prosince od 16 hodin se ponese v duchu historického názvu Mariánských Hor, tedy Trhy v Čertově Lhotce. V programu her zejména pro děti si připomeneme náš letošní rok kouzelných bytostí, čarodějnic, čertů a jiných pohádkových strašidel. Do světa magie a čar nám dovolí nahlédnout kouzelník, ohnivý muž bude plameny plivat i polykat. Finále zahajovacího večera Vánočních trhů pak přinese zábavnou show jedinečné ostravské hudební skupiny Úspěch.

Bohatý doprovodný kulturní program letošních vánočních trhů nabídne širokou paletu společenských zážitků a hudebních vystoupení nejrůznějších žánrů, který pořadatelé připravili tak, aby si něco milého a zajímavého našel každý.

Hned první sobotní odpoledne a podvečer nabídne vedle špičkové moderní cimbálovky Cimballica s repertoárem od lidovky po světové hity a filmové melodie také pro všechny fanoušky popové hudby výjimečnou hudební show se záplavou světoznámých šlágrů fenomenální švédské čtveřice v podání ABBA revival.

Program závěrečného dne ve čtvrtek 22. prosince už bude plně ve znamení přicházejících vánočních svátků. Věříme, že si také vy najdete čas k návštěvě Vánočních trhů, k setkání s přáteli a posezení s vůní „svařáku“, nebo třeba i k náhodnému setkání s některým ze zástupců vedení našeho obvodu, kteří se na naše první pocovidové Vánoční trhy a na vás už moc těší.