Budoucí prvňáčci se můžou těšit na chorvatské moře

4/3 2022

Ozdravný a adaptační pobyt v Chorvatsku je tradiční akce, kterou pro své prvňáčky městský obvod Mariánské Hory a Hulváky organizuje už několik let. A budoucí žáci prvních tříd ZŠ Gen. Janka do Chorvatska k moři vycestují i letos. Rozhodlo o tom vedení mariánskohorské radnice na své schůzi konané v polovině února.

Budoucí prvňáčci se můžou těšit na chorvatské moře

Tentokrát ovšem ozdravný pobyt bude v jiném termínu, než na který byli předchozí prvňáci zvyklí. Kromě loňského roku, kdy organizaci zájezdu narušily změny ve vedení radnice a také covid, jezdily děti se svými rodiči do Chorvatska vždy na začátku školního roku v září. V tomto roce to ale  bude jinak.

„Rozhodli jsme se dětem zahájení školního roku nenarušovat a uspořádali jsme adapťák na srpen. Díky tomu nebudou muset rodiče šetřit svou dovolenou do září a naplno ji využijí v době, kdy děti nechodí do školy a je potřeba se o jejich volný čas v období prázdnin postarat. Můžeme taky očekávat, že v období prázdninových měsíců bude u moře stálejší počasí, a tak věřím, že přesunutí zájezdu o pár týdnů dříve rodičům i dětem přijde vhod,“ řekl starosta obvodu Patrik Hujdus.

Vedení obvodu plánuje v následujících dnech informovat rodiče budoucích prvňáčků o tom, jaké podmínky pro účast na adaptačním pobytu jsou pro letošní rok stanoveny a jak celý týden u moře bude probíhat. Už nyní je jasné, že se akce uskuteční v termínech 12. až 21. srpna a 19. až 28. srpna v Poreči, kde budou pro účastníky oblíbeného „adapťáku“ připraveny velmi kvalitní zázemí v moderně vybaveném kempu Zelena Laguna, ubytování v nadstandardních mobilních domech a také výborná kuchyně.

„Nad změnami jsme dlouho debatovali. Vlastně už od posledního zájezdu, který jsme organizovali. V letošním roce proto budou ozdravné a adaptační pobyty vypadat maličko jinak, než ty předchozí. První změnou je posunutí termínu více do léta, druhou změnou pak to, že si rodiny budou moci ze dvou turnusů vybrat ten, který je pro ně výhodnější,“ vysvětluje místostarostka obvodu Jana Pagáčová.

Nově už akci nebude organizovat škola, ale přímo radnice obvodu. Více se rodiče budoucích prvňáčků dozvědí na informační schůzce v průběhu března, na kterou budou pozváni.